Ostatnie dni dobitnie pokazują, że sytuacja epidemiologiczna w Polsce jest niezwykle dynamiczna. Całkiem niedawno rząd zniósł kolejne obostrzenia, a już teraz mówi się o powrocie części z nich.

Portal Pikio informuje, że prawdopodobnie już niebawem czeka nas nie tylko zatrzymanie stopniowego odmrażania gospodarki, ale i cofnięcie go.

Zakupy, COVID-19. Źródło: Youtube Onet News
Zakupy, COVID-19. Źródło: Youtube Onet News

Powrót obostrzeń? Które z nich miałyby ponownie obowiązywać

Okazuje się bowiem, że w kolejnych raportach wykazywanych jest coraz więcej zarażeń COVID-19. Rząd zwraca uwagę na ostatnie wydarzenia i wskazuje, że mogą one być niebezpieczne.

Chodzi rzecz jasna o sytuację, która ma miejsce po zniesieniu obostrzeń. Przypomnijmy – od 12 lutego odmrożono część branż, wstępnie na dwa tygodnie. Postanowiono otworzyć stoki narciarskie, hotele (do 50% obłożenia), kina i teatry, galerie handlowe oraz baseny.

Wygląda jednak na to, że ten stan rzeczy nie potrwa zbyt długo. Eksperci biją na alarm – zachowanie Polaków jest bardzo niebezpieczne. Wszystko dlatego, że w miejscach, które zostały otwarte, tłumnie gromadzą się spragnieni rozrywki Polacy.

Stok narciarski. Źródło: Youtube SILESIA FLESZ TVS
Stok narciarski. Źródło: Youtube SILESIA FLESZ TVS

Pojawiły się już pierwsze przecieki, jakoby rząd zamierzał przywrócić dopiero co poluzowane obostrzenia. Wszystko przez wzrost zakażeń i fakt, że Polacy nie zachowują dystansu społecznego.

Mówi się o tym, że nastąpi ponowne zamknięcie stoków narciarskich, gdyż tam tłumnie gromadzą się turyści. Prawdopodobnie stoki będą czynne tylko do 28 lutego. Póki co nie rozmawia się na temat zamknięcia hoteli, jednak ze względu na pogarszającą się sytuację epidemiologiczną może się okazać, że i one zostaną ponownie zamknięte.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: RZECZNIK RZĄDU NIE MA WĄTPLIWOŚCI, CO DO KONIECZNOŚCI PODJĘCIA KOLEJNYCH KROKÓW W SPRAWIE OBOWIĄZUJĄCYCH OBOSTRZEŃ. CO DALEJ PLANUJE RZĄD

O tym się mówi w Polsce: JAK W NAJBLIŻSZYCH DNIACH BĘDZIE KSZTAŁTOWAĆ SIĘ SYTUACJA ZWIĄZANA Z KORONAWIRUSEM? SPECJALISTA ZABRAŁ GŁOS NA TEMAT WYPOWIEDZI MINISTRA ZDROWIA

O tym się mówi na świecie: W MARCU W POBLIŻU ZIEMI ZNAJDZIE SIĘ OLBRZYMIA ASTEROIDA. NASA ZAKWALIFIKOWAŁA JĄ DO POTENCJALNIE NIEBEZPIECZNYCH. CZY MAMY SIĘ CZEGO OBAWIAĆ

Z życia gwiazd: ANDRZEJ Z PROGRAMU „SANATORIUM MIŁOŚCI” STRACIŁ SYMPATIĘ WIDZÓW? FANI POPULARNEGO PROGRAMU NIE SZCZĘDZILI MĘŻCZYŹNIE SŁÓW KRYTYKI