Pierwsze zajęcia w formie zdalnej zaczęły odbywać się w marcu 2020 roku. Od tamtego czasu minął niemal rok, a uczniowie – z krótką przerwą – w zdecydowanej większości dalej uczą się z domów.

Obecna sytuacja jest trudna nie tylko dla nich, ale także rodziców oraz nauczycieli. Wszyscy zastanawiają się, kiedy możliwy będzie powrót uczniów do szkół.

Nauka zdalna. Źródło: Youtube Skuteczne Korepetycje
Nauka zdalna. Źródło: Youtube Skuteczne Korepetycje

Koniec nauki zdalnej dla klas 4-8 – kiedy będzie możliwy?

Portal o2 zauważa, że obecnie dzieci z klas 1-3 szkoły podstawowej wróciły już do nauki stacjonarnej, a wszyscy inni uczniowie w dalszym ciągu czekają na koniec nauki zdalnej. Kiedy jest to możliwe?

Biorąc pod uwagę fakt, że trwa powolne zmniejszanie obostrzeń, można byłoby stwierdzić, że raczej wcześniej niż później. Póki co wiadomo, że szkoły będą zamknięte dla starszych klas co najmniej do 28 lutego – do tej daty obowiązuje najnowsze rozporządzenie.

Nauka zdalna. Źródło: Youtube Skuteczne Korepetycje
Nauka zdalna. Źródło: Youtube Skuteczne Korepetycje

Kiedy zatem uczniowie starszych klas wrócą do szkół? Dokładna odpowiedź jest nie do przewidzenia, wiadomo jednak na pewno, kiedy najszybciej pojawi się taka możliwość. Nauka stacjonarna dla starszych uczniów może wrócić najszybciej 1 marca, jednak jest to zależne od sytuacji związanej z koronawirusem w kraju.

Niedawno Przemysław Czarnek deklarował, że możliwy jest powrót wszystkich uczniów do szkół jeszcze przed Wielkanocą. Okaże się, czy jego prognozy były słuszne.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: PORAŻAJĄCA WIZJA KRZYSZTOFA JACKOWSKIEGO! CZY DUCH TATY NAWIEDZA MALEŃKĄ DZIEWCZYNKĘ? JASNOWIDZ OPOWIEDZIAŁ O NIETYPOWEJ SPRAWIE, KTÓRĄ WZIĄŁ NA TAPET

O tym się mówi w Polsce: NIEPOKOJĄCE INFORMACJE Z UST MINISTRA ZDROWIA. TENDENCJA ZACZYNA SIĘ ODWRACAĆ. CO CZEKA W NAJBLIŻSZYM CZASIE? ADAM NIEDZIELSKI NIE POZOSTAWIA ZŁUDZEŃ

O tym się mówi na świecie: CAŁA POLSKA KOCHAŁA SIĘ W „DOKTOR QUINN”! JAK WYGLĄDA DZIŚ JANE SEYMOUR? NIE SPOSÓB UWIERZYĆ, ŻE AKTORKA JEST W WIEKU WIELU BABĆ! TYLKO BRAĆ PRZYKŁAD

Z życia gwiazd: DOROTA WELLMAN SKONFLIKTOWANA Z MACIEJEM STUHREM? PREZENTERCE NIE SPODOBAŁO SIĘ JEDNO Z NAGRAŃ ZNANEGO AKTORA. CZY MIAŁA POWÓD DO ZŁOŚCI