Pogoda w ostatnim czasie lubi nas zaskakiwać – podobnej zimy nie było już od dobrych kilku lat. Wszystko wskazuje na to, że to nie koniec niespodzianek. Portal Super Express prześledził, jaka aura zapowiada się na kolejne dni.

Prognoza pogody

Jeszcze niedawno niemal wszyscy sądzili, że zima w Polsce niczym nas nie zaskoczy. Jakie było ogólne zdziwienie, gdy okazało się, że jest dużo zimniej i bardziej śnieżnie niż się spodziewano, i to w całym kraju!

Śnieg. Źródło: Youtube AbcZabawa
Śnieg. Źródło: Youtube AbcZabawa

Jednak prognozy są bardzo zmienne – w zeszłym tygodniu zapowiadano, że temperatura dojdzie do -20 stopni Celsjusza w całej Polsce, tymczasem pogoda wywinęła nam figla i już dziś meteorolodzy wiedzą, że będzie zgoła inaczej.

Według specjalistów z IMGW prognoza teraz rysuje się w innych barwach – zbliża się ocieplenie, a podczas weekendu temperatura może wynosić nawet do 13 stopni!

To jeszcze nie wszystkie niespodzianki. Najchłodniej będzie we wtorek we wschodniej Polsce – na północno-wschodnim terenie kraju temperatura będzie wynosiła około -1 stopnia, zaś na Podkarpaciu oraz Lubelszczyśnie maksymalnie -4.

Tymczasem w centralnej Polsce, od Gdańska do Krakowa, termometry pokażą od -3 do -1 stopnia. W zachodniej Polsce będzie to już od 0 do 2 stopni na plusie, co oznacza odwilż. Choć na zachodzie kraju ma padać śnieg, będzie on niemal topnieć.

Śnieg. Źródło: Youtube AbcZabawa
Śnieg. Źródło: Youtube AbcZabawa

W nocy termometry wskażą od -5 do -10 stopni na wschodzie i od 0 do 1 na zachodzie kraju. W środę z kolei możemy się spodziewać temperatur na poziomie nawet 5 stopni na plusie.

Najbliższe dni prawdopodobnie przyniosą odwilż. W środę będą także marznące opady deszczu, co spowoduje, że na drogach zrobi się ślisko.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: PORAŻAJĄCA WIZJA KRZYSZTOFA JACKOWSKIEGO! CZY DUCH TATY NAWIEDZA MALEŃKĄ DZIEWCZYNKĘ? JASNOWIDZ OPOWIEDZIAŁ O NIETYPOWEJ SPRAWIE, KTÓRĄ WZIĄŁ NA TAPET

O tym się mówi w Polsce: NIEPOKOJĄCE INFORMACJE Z UST MINISTRA ZDROWIA. TENDENCJA ZACZYNA SIĘ ODWRACAĆ. CO CZEKA W NAJBLIŻSZYM CZASIE? ADAM NIEDZIELSKI NIE POZOSTAWIA ZŁUDZEŃ

O tym się mówi na świecie: CAŁA POLSKA KOCHAŁA SIĘ W „DOKTOR QUINN”! JAK WYGLĄDA DZIŚ JANE SEYMOUR? NIE SPOSÓB UWIERZYĆ, ŻE AKTORKA JEST W WIEKU WIELU BABĆ! TYLKO BRAĆ PRZYKŁAD

Z życia gwiazd: DOROTA WELLMAN SKONFLIKTOWANA Z MACIEJEM STUHREM? PREZENTERCE NIE SPODOBAŁO SIĘ JEDNO Z NAGRAŃ ZNANEGO AKTORA. CZY MIAŁA POWÓD DO ZŁOŚCI