Jak informuje serwis „Fakt”, w tym roku miliony emerytów i rencistów będą musiały poczekać dłużej na oczekiwany od dawna zwrot podatku. Przez ostatnie lata seniorów w Polsce rozliczał Zakład Ubezpieczeń Społecznych, a teraz ma się to zmienić.

Do tej pory było to spore udogodnienie dla osób starszych, które nie musiały zasadniczo nic robić, gdy rozliczenie podatku wykonywał za nich ZUS, a w przypadku nadpłaty otrzymywali pieniądze w marcu. Ten rok 2021 przynosi jednak nowości w tym względzie. Jakie?

Zmiany w zwrotach podatku wśród emerytów i rencistów! Pieniądze trafią do seniorów dopiero w czerwcu! Jak się przed tym uchronić?

W 2021 roku, jeśli uzyskaliśmy nadpłatę to przelew otrzymamy z urzędu skarbowego, jednak na zwrot podatku trzeba będzie poczekać aż do lata! wypłaty mają bowiem nastąpić w czerwcu.

Jednak nie wszystko stracone, lecz o to, aby otrzymać pieniądze z podatku szybciej trzeba się postarać.

Jak dowiemy się, czy państwo odda nam pieniądze? Na bazie PIT-11 z ZUS – z niego wynika, czy możemy liczyć na nadpłatę, która u wielu osób idzie w setki złotych. Jeśli nie zrobimy nic to ZUS wystawi za seniora PIT-37 i 30 kwietnia go zaakceptuje. Jednak pieniędzy nie zobaczymy wcześniej niż w połowie czerwca, gdyż fiskus ma 45 dni na sprawdzenie zeznania podatkowego.

Aby otrzymać zwrot szybciej trzeba zalogowac się do e-Urzedu Skarbowego i zaakceptować wypełniony już PIT-37. Aby wejść w serwis trzeba przygotować PESEL i kwotę przychodu z rozliczenia za 2019 rok.

Jak informuje „Fakt”, ”kwotę przychodu z jednej informacji od płatników za 2020 r. (np. z PIT-11 od twojego pracodawcy) i potwierdź kwotą nadpłaty/podatku do zapłaty z rozliczenia za 2019 rok”.

Wówczas możemy zaakceptować zeznanie bez jakichkolwiek zmian i pobrać Urzędowe Poświadczenie Odbioru, czyli UPO i od tej chwili liczymy 45 dni na zwrot nadpłaty.

Jeśli posiadamy jakieś dodatki czy ulgi możliwe jest też wprowadzenie właściwych zmian i późniejsze pobranie UPO.

Wstępnie wypełnione PIT-37 za seniorów mają trafić do systemu już w poniedziałek 15 lutego. Jeśli zrobimy to od razu to na pieniądze będziemy mogli liczyć już na koniec marca!

Twitter
Twitter
Twitter

Jak informował portal "ŻyciePL": KRÓLOWA ŻYCIA MAJSTROWAŁA ZNOWU PRZY TWARZY? DAGMARA KAŹMIERSKA POCHWALIŁA SIĘ W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH NOWYM WYGLĄDEM. ZASKOCZENI FANI REAGUJĄ

Przypomnij sobie: NIESAMOWITA SYTUACJA MIAŁA MIEJSCE W JEDNYM Z REGIONÓW POLSKI. ROLNIK ZROBIŁ CO TYLKO MÓGŁ, ABY POMÓC RATOWNIKOM MEDYCZNYM DOTRZEĆ DO PACJENTA

Portal "Życie PL" pisał również: FILIP CHAJZER Z BARDZO INTRATNYM KONTRAKTEM. PREZENTER REKLAMUJE MARKĘ SAMOCHODÓW I CHWALI SIĘ WYPOŻYCZONYM SUV-EM NA ZIMOWY CZAS

Pisaliśmy również o: WIESŁAWA KWIATEK NIE BYŁA ŚWIADOMA, ŻE BĘDZIE MIAŁA POWAŻNE KŁOPOTY? UCZESTNICZKA „SANATORIUM MIŁOŚCI” NIE KRYJE ROZCZAROWANIA