Nikt nie ma chyba wątpliwości, co do tego, że ceny paliw potrafią obecnie powalić na kolana. Jak wskazuje portal o2, ostatnio tak drogo było w 2012 oraz 2013 roku! Niestety, stało się to, czego wiele osób obawiało się już od dawna – benzyna 95 przekroczyła psychologiczną granicę 6 zł za litr!

Nieustanny wzrost cen paliwa poważnie niepokoi kierowców!

Od długiego czasu kierowcy z niepokojem obserwowali ceny panujące na stacjach paliw i odsuwali od siebie myśl, ze przyjdzie im płacić 6 zł za litr benzyny 95. Niestety, finalnie ta granica została przekroczona i nic nie zapowiada, aby niebawem ceny paliwa zaczęły spadać.

Jak wskazuje portal E-petrol, zaskakująco wysokie są także ceny benzyny 98, która już jakiś czas temu kosztowała średnio 6,09 zł za litr! Trudna sytuacja związana z cenami paliw panuje także w Niemczech. Nasi zachodni sąsiedzi we wtorek za litr benzyny Super E10 musieli zapłacić 1,64 zł, co po przeliczeniu daje kwotę 7,50 zł!

Kiedy możemy spodziewać się obniżek?

Niestety, osoby tankujące olej napędowy także nie mają powodów do radości! Tutaj również odnotowano duże podwyżki, a litr oleju kosztuje już 5,89 zł!

Co więcej, analitycy wskazują, że tuż przed listopadowym świętem nie mamy co liczyć na spadek cen, a co gorsza mogą być one jeszcze wyższe niż dotychczas! Czy zatem większość z nas na cmentarze uda się spacerem i zrezygnuje z samodzielnego transportu autem?