Po spędzeniu razem prawie czterdziestu lat, nagle została sama, bez ukochanego męża Krzysztofa. Już zaraz po pogrzebie opowiedziała w króciutkim wywiadzie, że nie potrafi się odnaleźć w pustym domu, bez męża. Pozostawiła na miejscu wszystkie pamiątki, jego zdjęcia i widzące na ścianach portrety Krzysztofa Krawczyka. To, co mówi miesiąc po śmierci męża ściska serce...

"Całuję jego rzeczy, śpię w jego koszuli"

Kiedy umiera mąż, żona lub partner, jest to prawdopodobnie jedno z najbardziej intensywnych przeżyć emocjonalnych w Twoim życiu. Jakkolwiek byś opisał swój związek, jest to ogromna strata w twoim życiu. Twój świat, jaki znałeś, zmienił się i może być niesamowicie bolesny.

Po pogrzebie partnera i tygodniach praktycznych zajęć związanych z ich śmiercią może się wydawać, że dla innych sprawy zaczynają wracać do normy, ale dla ciebie już nigdy nie będzie tak samo. Przyjaciele i rodzina zaczynają rzadziej się meldować, a świat wciąż się rozwija, ale teraz stajesz przed życiem bez osoby, z którą zdecydowałeś się spędzić resztę swojego życia.

Przystosowanie się do życia po utracie partnera oznacza, że ​​możesz czuć się samotny, smutny, zrozpaczony, pusty, zły i / lub winny. Po upływie roku ludzie wokół ciebie często oczekują, że poczujesz się trochę lepiej, ale wielu uważa, że ​​drugi rok może być równie trudny lub trudniejszy niż pierwszy.

Samotność może być prawdziwym problemem, a ważne daty, takie jak urodziny, rocznice i święta lub inne przypomnienia, mogą być szczególnie trudne. Ważne jest, aby zdecydować, w jaki sposób chcesz je oznaczyć i przekazać to bliskim.

Ewa Krawczyk, wdowa po wokaliście Krzysztofie Krawczyku, w poruszającym wywiadzie opisała, jak obecnie wygląda jej codzienność...

(...) Brakuje mi go cały czas. Jak idę spać, to nawet z przyzwyczajenia założyłam wczoraj na jego szczoteczkę pastę. Myśląc, że on przyjdzie i umyje zęby. Brakuje mi dotyku, całuję jego zdjęcia, całuję jego rzeczy, śpię w jego koszuli. On walczył, miał nadzieję, że z tego wyjdzie, bronił się bardzo. Ja cały czas liczyłam na jakiś cud, że jak on tam pojedzie, to ta wielka technika dzisiejsza może zdziała cuda. Nie zdziałała.

Krzysztof Krawczyk odszedł 0 15:05.

Co o tym sądzicie?

O tym się mówi: Agnieszka Chylińska szczerze o trudnym macierzyństwie. Jej słowa dają do myślenia

Zerknij: Katarzyna Cichopek się doigrała? Fani mocno krytykują aktorkę. O co poszło