Jak podaje serwis Lelum, w wieku 88 lat zmarł Andrzej Górny, pisarz, architekt, a także krytyk literacki i teatralny, jeden z członków Polskiej Akademii Filmowej. O śmierci wybitnej postaci polskiej kultury poinformowało jako pierwsze regionalny oddział Telewizji Polskiej w Poznaniu.

Andrzej Górny przyszedł na świat 7 listopada 1933 roku w Poznaniu. Pochodził z zasłużonej rodziny, gdyż jego ojciec, Teofil Górny, walczył w powstaniu wielkopolskim. Pisarz i krytyk literacki i teatralny doczekał się z żoną Sylwiną trzech synów: Konstantego, Michała, a także Piotra, który znany jest młodszym Polakom jako raper Donguralesko.

Nie żyje Andrzej Górny, pisarz, krytyk literacki i teatralny. Miał 88 lat

Warto przypomnieć, że Andrzej Górny był członkiem Związku Powstańców Poznańskiego Czerwca, w którym wziął udział w trakcie protestów robotników w czerwcu 1956 roku. Został wówczas postrzelony.

Jego debiut literacki przypadł na 1962 rok w piśmie „Twórczość”. Jest autorem wielu zbiorów opowiadań jak „Ślub”, „Gwiazdo, przyszłaś”, „W podróży”, „Nigdy nie umieram”, „Skazany” i „Krew”. Jego twórczość w formie reportaży ukazywała się przez lata w pismach „Nurt” i „Współczesność”.

Przez blisko dekadę pełnił funkcję kierownika literackiego w Teatrze Lalki i Aktora „Marcinek”. W 2013 roku stał się członkiem Polskiej Akademii Filmowej. Warto przypomnieć, że współpracował ze środowiskiem filmowym, m.in. współtworzył scenariusz do filmu „Poznań ‘56” Filipa Bajona.

Jak informował portal "Życie Polska": POJAWIŁY SIĘ NOWE DONIESIENIA O ZAGINIĘCIA IWONY WIECZOREK. TEGO NIKT SIĘ NIE SPODZIEWAŁ. WAŻNE INFORMACJE PODAŁ BYŁY ANALITYK KOMENDY GŁÓWNEJ POLICJI

Przypomnij sobie: MAGDA MOŁEK WYJAWIŁA WIELKĄ TAJEMNICĘ. DZIENNIKARKA ODNIOSŁA SIĘ DO KWESTII WIARY. WYZNAŁA, CO ODRZUCIŁO JEJ OD KOŚCIOŁA. UDZIAŁ MIAŁ W TYM KSIĄDZ

Portal "Życie Polska" pisał również: POLSKA ŻYJE SPRAWĄ CIĘŻARNEJ 30-LATKI. GŁOS ZABRAŁA MATKA KOBIETY, KTÓREJ TRUDNO SIĘ POGODZIĆ Z SYTUACJĄ. PORUSZAJĄCE SŁOWA W PROGRAMIE „UWAGA”

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: EWA KRAWCZYK ZAREAGOWAŁA NA NIEDAWNE WYZNANIE SWOJEGO PASIERBA. SYN KRZYSZTOFA KRAWCZYKA WYJAWIŁ, ŻE ARTYSTA UKRYWAŁ CIĘŻKĄ CHOROBĘ. GDZIE LEŻY PRAWDA