Z rodziną można się nie zgadzać, ale zawsze warto cieszyć się z sukcesów swoich bliskich. Agata Kornahauser-Duda i jej brat mają odmienne poglądy polityczne, ale mimo wszystko się mogą na siebie liczyć.

Jak donosi portal „goniec.pl”, brat pierwszej damy otrzymał nominację do ważnych nagród co ucieszyło oczywiście jego rodzinę, w tym starszą siostrę.

Doceniona twórczość w wielu obszarach

Jakub Kornhauser jest znanym poetą i doktorem nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Wielokrotnie został on już doceniany za swoją twórczość. W tym roku ponownie może się cieszyć z zasłużonej pochwały.

Jakub Kornhauser / YouTube:  Wrocławski Dom Literatury
Jakub Kornhauser / YouTube: Wrocławski Dom Literatury

Brat Agaty Kornhauser-Dudy został nominowany do Nagrody Literackiej Gdynia 2021 za esej pod tytułem „Premie górskie najwyższej kategorii” oraz Nagrody im. Wisławy Szymborskiej za książkę „Dziewięć dni w ścianie” wydaną w 2019 roku.

Oprócz tego został doceniony za przekład książki zatytułowanej „Świnia jest najlepszym pływakiem” napisanej przez Miroljuba Todorovicia z języka serbskiego na polski.

Wyniki już w najbliższych tygodniach

Jakub Kornahauser ma spore szanse na wygraną. Laureatów Nagrody im. Wisławy Szymborskiej poznamy już 10 lipca podczas Festiwalu Miłosza, a Nagrody Literackie Gdynia zostaną rozdane w sierpniu.

Życzymy powodzenia.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Świadczenia emerytalne dzielą Polaków. Skrajnie bogatych i biednych jest coraz więcej. Wśród nich są znane nazwiska. Kto może liczyć na więcej

Jak informował portal „Życiepl.com”: Polski ksiądz bije rekordy popularności. Rozpisują się o nim światowe media. Czym zasłynął duchowny? Jego misja robi wrażenie

Z życia znanych ludzi informowaliśmy o: Królowa Elżbieta podjęła decyzję w sprawie księcia Harry’ego i Meghan Markle. Czy para spełni życzenie monarchini w dniu jej wielkiego święta

Sprawdź także ten artykuł: Ola Kwaśniewska popłakała się na wizji podczas wywiadu. Co do tego stopnia poruszyło córkę byłego prezydenta Polski? To ważny dla niej temat