Nie od dzisiaj wiadomo, że polski system emerytalny pozostawia wiele do życzenia. Część otrzymuje od Zakładu Ubezpieczeń Społecznych bardzo niskie świadczenia, a część wręcz przeciwnie – może liczyć na naprawdę wysokie kwoty.

Portal „Super Biznes” podaje też, że liczba takich osób w ostatnim czasie nawet się powiększyła.

Luksusowi emeryci

Przyjemną jesień życia ma całkiem sporo emerytów. Zgodnie ze statystykami, aż 59 tysięcy z nich otrzymuje świadczenie w wysokości powyżej 7000 tysięcy złotych. To aż 23 tys. więcej w porównaniu do zeszłego 2020 roku.

Na taką emeryturę może liczyć wielu znanych polityków, między innymi prezes PiS Jarosław Kaczyński, a także Leszek Miller.

Jeszcze bardziej luksusowi emeryci

Jeszcze lepszą emeryturą otrzymuje 2,5 tysiąca świadczeniobiorców, którzy mogą liczyć na kwotę miedzy 10 a 15 tysięcy złotych.

Powyżej 15 tys. otrzymuje w Polsce zaledwie kilkadziesiąt osób. Wśród nich jest między innymi abp Sławoj Leszek Głódź.

Pieniądze z ZUS. Źródło: Youtube Jeden z Wielu
Pieniądze z ZUS. Źródło: Youtube Jeden z Wielu

Skrajności na porządku dziennym

Po drugiej stronie spektrum mamy znowu skrajnie niskie emerytury. Zgodnie z aktualnymi statystykami aż 315 tysięcy emerytów nie może liczyć na minimalną emeryturę. To 10 procent więcej w porównaniu do zeszłego roku.

Z kolei 18 tys. świadczeniobiorców dostaje 400 złotych miesięcznie, a prawie 5 tysięcy Polaków dostaje z ZUS maksymalnie 100 złotych.

Sprawiedliwy system?

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Zdjęcia z imprezy zorganizowanej przez znaną piosenkarkę zaskoczyły internautów. Magdalena Narożna została mocno skrytykowana. Co się stało

Jak informował portal „Życiepl.com”: Znany z polskich seriali aktor stracił panowanie nad kierownicą. Niestety nie udało się go uratować. Miał 37 lat. Kondolencje płyną z całego kraju

Z życia znanych ludzi informowaliśmy o: Na nauczycielkę spadła lawina krytycznych komentarzy. Oceniony przez nią test pojawił się w sieci. Czy taki system oceniania jest sprawiedliwy

Sprawdź także ten artykuł: Córka Andrzeja Grabowskiego podzieliła się wspaniałą nowiną i pokazała wymowne zdjęcie. Gwiazdy pośpieszyły z gratulacjami dla Katarzyny Grabowskiej