Portal „o2.pl” opisał historię polskiego duchownego, który swoją postawą zasłynął nawet poza granicami naszego kraju.

Ksiądz Sławomir Bar z bydgoskiej bazyliki pokazał jaka naprawdę jest, czy też powinna być, misja Kościoła. Duchowny pomaga potrzebującym.

Bezdomni mogą na niego liczyć

Duchowny swoje starania skierował przede wszystkim w stronę osób, które z różnych przyczyn nie mają domu. Zorganizował on dla nich noclegownię w wydzielonej dla nich części kościoła.

Organizowana są dla nich posiłki, a także pomoc jeśli jej oni potrzebują. Ksiądz Sławomir oraz jego współbracia starają się zrobić wszystko by ci którzy się do nich zgłosili wyszli w końcu na prostą.

„Jeden z naszych zakonnych braci wspiera bezdomnych terapią, motywuje ich, mobilizuje. Od grudnia, kiedy uruchomiliśmy noclegownię w kościele, znaleźliśmy pracę i mieszkanie dla kilkunastu naszych dotąd bezdomnych chłopaków” – powiedział duchowny opisując wspólne wysiłki na rzecz bezdomnych w Bydgoszczy.

ks. Sławomir Bar / YouTube:  Bazylika pw. św. Wincentego a Paulo w Bydgoszczy
ks. Sławomir Bar / YouTube: Bazylika pw. św. Wincentego a Paulo w Bydgoszczy

Pochwała i nowe pomysły

Działania księży z bydgoskiej bazyliki zostały docenione na świcie. O księdzu Sławomirze pisał miedzy innymi CMGlobal, który pochwalił pomysł dostosowania części świątyni do potrzeb tych najbiedniejszych.

Na tym jednak nie koniec. Duchowni maja plan by stworzyć jeszcze Wincentyński Dom Miłosierdzia pod patronatem św. Jana Pawła II.

Co myślicie o takiej postawie księży?

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Niebawem w życie wejdą zmiany w funkcjonowaniu leczenia w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Adam Niedzielski zabrał głos w sprawie

Jak informował portal „Życiepl.com”: Czy jesienią czeka nas kolejny lockdown? Na jaw wyszły plany rządu. Gotowy jest już scenariusz na ewentualną czwartą falę epidemii koronawirusa

Z życia znanych ludzi informowaliśmy o: Doda wypowiedziała się na temat terapii. Padły kontrowersyjne słowa. Co dokładnie powiedziała popularna piosenkarka

Sprawdź także ten artykuł: Oburzająca sytuacja na jednym z polskich cmentarzy. Zdewastowano blisko 70 nagrobków. Policja poszukuje sprawców