Krzysztof Krawczyk miał bogatą karierę i dosyć skomplikowane życie prywatne. Ustatkował się dopiero przy boku swojej trzeciej żony Ewy.

Teraz artystę wspomina jego pierwsza żona Grażyna Krawczyk (wcześniej Adamus).

Piękne początki

Para poznała się w 1962 roku w Łodzi jako młodzi ludzie. Oboje chodzili do tego samego liceum wieczorowego.

Szybko zostali parą umawiając się ze sobą przez siedem lat. W tym czasie Krzysztof Krawczyk rozkręcał swoja karierę muzyczną w Trubadurach.

Ich ślub miał miejsce w 1969 roku w Łodzi. Potem para młoda przeniosła się już do stolicy.

Smutny koniec

Niestety małżeństwo przetrwało tylko cztery lata. W 1973 roku w czasie trasy koncertowej w Gruzji, artysta zdradził swoją żonę z Haliną Żytkowiak, która była członkinią zespołu Amazonki. Okazało się, że piosenkarka jest w ciąży.

„Przepraszał mnie, ale wybrał matkę swojego dziecka. Czy słusznie, nie mnie to oceniać. Uszanowałam jego wybór, choć byłam zrozpaczona, bo bardzo kochałam mojego męża i widziałam, że i on miał wyrzuty sumienia” – ujawniła Grażyna Krawczyk.

Krzysztof Krawczyk /  YouTube: oramaritima
Krzysztof Krawczyk / YouTube: oramaritima
Krzysztof Krawczyk / YouTube: oramaritima

Jak widać z perspektywy czasu, drugie małżeństwo artysty nie było szczśliwe i szybko się zakończyło. Najbardziej ucierpiał na tym syn pary, Krzysztof.

Dalsze relacje

Pomimo zakończenia małżeństwa, Grażyna i Krzysztof Krawczyk pozostali w kontakcie, a ich relacje były przyjacielskie.

Artysta w ostatnich latach pomagał swojej pierwszej żonie finansowo gdy ta miała problemy mieszkaniowe związane z reprywatyzacją.

Choć nie przyjedzie na pogrzeb, już zaplanowała odwiedziny w maju na jego grobie wraz z przyjaciółmi z Trubadurów.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Ujawniono kolejne fragmenty Taśm Tuska. Tym razem dotyczą one wydarzeń z 10 kwietnia 2010 roku w Smoleńsku. Wiadomo co powiedział ówczesny premier

Jak informował portal „Życiepl”: Donald i Melania Trump przechodzą poważny kryzys małżeński? Ostatnie zachowanie byłej pierwszej damy USA podczas świąt mówi wszystko o tej sytuacji

Z życia znanych ludzi informowaliśmy o: Robert Lewandowski udzielał wywiadu, kiedy niespodziewanie w kadrze pojawiła się jego córka. Klara skradła całe show