W ostatnim czasie opinię publiczną na nowo rozgrzał temat katastrofy smoleńskiej z 10 kwietnia 2010 roku, w której zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński z żoną Marią.

W programie „Magazyn śledczy Anity Gargas”, który emitowany jest w Telewizji Polskiej ujawniono niedawno fragmenty z tzw. taśm Tuska.

Chodzi tu o nagrania z poufnej narady w Kancelarii Premiera, która odbyła się 23 kwietnia 2010 roku. Dotyczyła ona między innymi śledztwa w tej sprawie prowadzonego przez Rosjan.

Udział w rozmowach wzięli wówczas oprócz premiera, ministrowie: Bogdan Klich, Michał Boni, Cezary Grabarczyk i Tomasz Arabski, a także przedstawiciel Polski przy wojskowo-cywilnej komisji rosyjskiej (MAK) Edmund Klich.

Nagranie pokazują opinie Tuska

Zgodnie z nagraniami, Donald Tusk miał być kategorycznie przeciwny rozważeniu możliwości, że Rosjanie mogą mieć związek z katastrofą i dążył do zastosowania konwencji chicagowskiej, która ograniczała polskie prawa w zakresie śledztwa.

Z kolei ostatni ujawniony fragment narady ujawniony przez reporterów dotyczył rozmowy o możliwości zamachu. Premier określił ją jako „najbardziej idiotyczną i groźną spekulację”.

Do tego wyszło na jaw, że współpraca ze stroną rosyjską wcale nie była tak dobra jak wówczas twierdził Donald Tusk i miał świadomość, że Rosja utrudnia pracę przy wraku o czym poinformował go wówczas Edmund Klich.

Co o tym sądzicie?

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Suknia ślubna księżnej Diany robi wrażenie nawet po wielu latach. Niewiele osób wie, że kreacja miała spore mankamenty. Ujawniono nowe fakty

Jak informował portal „Życiepl”: Policja ostrzega Polaków. Miał miejsce potężny wyciek milionów danych użytkowników, także tych z Polski

Z życia znanych ludzi informowaliśmy o: Zbigniew Zamachowski po rozstaniu z żoną znalazł się na cenzurowanym. Czy wdał się w kolejny związek

Zobacz także: Ostatnie pożegnanie Krzysztofa Krawczyka już zaplanowane. Jego ostatnia wola zostanie spełniona. O co chodzi