Okazuje się, że Michał Urbaniak przebywa obecnie w Instytucie Kardiologii w Aninie, a jego stan ma być bardzo poważny. O sprawie poinformował media Hirek Wrona. Dziennikarz przekazał wieści na gali muzycznej Popkillery 2020.

Sytuacja jest na tyle poważna, że Wrona zaapelował do wszystkich o modlitwę za wybitnego jazzmana!To właśnie on został oddelegowany, aby odebrać za Urbaniaka wyróżnienie za wkład w kulturę hip-hopową, czyli Złotego Popkillera.

Michał Urbaniak w złym stanie w szpitalu. Hirek Wrona apeluje o modlitwę za muzyka

- Michał jest w bardzo złej sytuacji zdrowotnej i taka prośba już ode mnie, nie od niego – jeśli ktoś w coś wierzy, to niech tam się pomodli, a jeśli nie wierzy, to niech trzyma za niego kciuki – przekazał Hirek Wrona podczas gali, cytowany przez „Wprost”.

Dziennikarz w rozmowie z Onetem dodatkowo potwierdził, że stan Michała Urbaniaka jest naprawdę bardzo poważny, jednak nie zdradził szczegółów, ani powodu hospitalizacji.

Jak przypomina Fakt, Michał Urbaniak to jeden z najwybitniejszych polskich muzyków, multiinstrumentalistów i kompozytorów wszechczasów. Talent Urbaniaka został doceniony poza Polską i jako jednemu z nielicznych udało się mu zrobić wielką karierę za Oceanem.

Jak sam potwierdził trzy lata temu, nieustannie koncertowanie niezwykle mocno odbiło się na jego zdrowiu.

– Zacząłem mieć kłopoty ze zdrowiem, płuca i serce nie wytrzymywały. Moje zdrowie było w krytycznym stanie, więc zrezygnowałem z saksofonu. Po siedmiu latach odkurzyłem skrzypce i przy nich zostałem. Lekarze mówią, że teraz stan mojego serca jest stabilny. Będę grał, dopóki będę mógł – wyjaśniał w 2017 roku.

Jak informował portal "Życie PL": DANIEL MARTYNIUK BĘDZIE MUSIAŁ PŁACIĆ ŻONIE ALIMENTY? SENSACYJNE FAKTY, WYSZŁY NA JAW, PRZYZNAŁ SIĘ SAM SYN KRÓLA DISCO POLO

Przypomnij sobie: SENSACYJNE WYZNANIE ANNY KALCZYŃSKIEJ! PREZENTERKA ZDECYDOWAŁA SIĘ POWIEDZIEĆ, DLACZEGO KINGA RUSIN ODESZŁA Z „DZIEŃ DOBRY TVN” PO 15 LATACH

MAGDA MOŁEK PODJĘŁA OSTATECZNĄ DECYZJĘ, TO KONIEC! PO SZESNASTU LATACH NASTĄPIŁO ROZSTANIE, „WŁAŚNIE NASZE DROGI SIĘ ROZESZŁY”