Jak podaje portal "Wirtualna Polska", zmarł aktor Andrzej Kowalczyk. Widzowie mogą pamiętać go z występów w popularnych serialach takich jak: "Przyjaciółki", "Barwy szczęścia", czy "Święta Wojna". Aktor przez wiele lat związany był z Teatrem Rozrywki w Chorzowie. Andrzej Kowalczyk zmarł w wieku 69 lat.

Odszedł Andrzej Kowalczyk

Informację o śmierci Andrzeja Kowalczyka przekazał Związek Artystów Scen Polskich. Aktor urodził się 20 grudnia 1952 roku w Koninie. Był absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, na wydziale aktorskim. Jego debiut sceniczny miał miejsce w Teatrze Dramatycznym w Białymstoku.

Nieco później związał się z Teatrem im. Stefana Żeromskiego w Kielacha, a następnie z Teatrem Śląskim. W tym ostatnim Andrzej Kowalczyk wystąpił w spektaklach, które miały niebagatelne znaczenie dla historii teatru w naszym kraju. Mowa o "Popiele i diamencie" (wcielał się w postać Alka), "Hamlecie" (rola Laertesa), "Cydzie" (rola Pazia), "Amadeuszu" (wcielił się w Obywatela Wiednia), "Szewcach" (jeden z Chłopców) oraz w "Szklanej menażerii" (gdzie zagrał Syna).

W 1994 roku zadebiutował na deskach Teatru Rozrywki w Chorzwie, gdzie wystąpił w "Evicie". Występował we wszystkich istotniejszych przedstawieniach wystawianych na chorzowskiej scenie. Aktor świetnie sprawdzał się jako solista. Był również uczestnikiem programów z cyklu „Górny Śląsk – świat najmniejszy”.

Fani kina mogli go zobaczyć równiez w filmach fabularnych: "Na straży swej stać będę", "Śmierć jak kromka chleba", "Hiena" i "Jesteś bogiem".

A z jakiej roli wy najbardziej zapamiętacie Andrzeja Kowalczyka?

To też może cię zainteresować: Rodzina i przyjaciele żegnają Krzysztofa Kowalewskiego. Słysząc takie słowa trudno powstrzymać łzy

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Księżna Kate zamierza odpowiedzieć na zarzuty Meghan Markle. Swoim planem miała podzielić się z królową. O co chodzi

O tym się mówi: Skandaliczne zachowanie lekarza w jednym z polskich szpitali. Medyk miał wyzywać dziecko w czasie wizyty