Jak podaje portal "Pikio", całe zajście miało miejsce w niedzielę 14 marca w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Słupsku. Do placówki zgłosiła się kobieta ze swoim ponad rocznym dzieckiem. Dziecko miało gorączkę i było osłabione. Jego mama nie spodziewała się, że spotka ją coś podobnego.

Skandaliczne zachowanie lekarza

Kobieta zrelacjonowała całą sytuację dziennikarzom "Głosu Pomorza". Mówiła, że zadzwoniła i do środka wpuściła ją jedna z dwóch pielęgniarek. Poprosiła, żeby kobieta się rozebrała, a sama poszła poinformować medyka o małym pacjencie. To, co matka dziecka usłyszała zza zamkniętych drzwi, wprawiło ją w osłupienie.

Lekarz/ Pixabay

Lekarz miał obrzucać małego pacjenta wyzwiskami. "Wy... za szklane drzwi z tym małym skur... z mutacją. Ty myślisz, że szczepionka mnie uchroni? Takie małe skur... są najgorsze" - to tylko część przykrych słów, jakie usłyszała mam chorzego dziecka.

Po tym wszystkim do kobiety podeszła pielęgniarka, która miała ją przepraszać za skandaliczne zachowanie lekarza. Miała również przyznać, że to nie pierwsze tego typu zachowanie i wiele osób zgłasza na niego skragi.

Dziennikarze "Głosu Pomorza" wskazali, że tego samego dnia wpłynęła także inna skarga na zachowanie lekarza opisanego w liście. Obecnie przygląda się mu rzecznik praw pacjenta. Dziennikarze zwrócili się również do Szpitala, w którym lekarz pracuje w ramach Nocnej i Świątecznej Opieki Medycznej.

Stetoskop/ Pixabay

Wskazano, że szpital w przypadku obu skarg zwrócił się z prośbą o wyjaśnienia do firmy, która kontraktuje lekarzy w rmach Nocnej i Świątecznej Opieki. Wskazano, że szpital ustosunkuje się do skarg, kiedy sam uzyska wyjaśnienia od wspomnianej firmy.

Co sądzicie o całej sytuacji?

To też może cię zainteresować: Święta Wielkanocne w większym gronie? W tym roku nie mamy na nie szans. Będą obowiązywały limity

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Wielkimi krokami zbliża się sezon komunijny. Czy uroczystości zostaną przesunięte

O tym się mówi: Księżna Kate zamierza odpowiedzieć na zarzuty Meghan Markle. Swoim planem miała podzielić się z królową. O co chodzi