Te tragiczne wieści nadeszły w czwartek rano zza wschodniej granicy – o sprawie głośno jest również w białoruskich mediach. Przebywający od ponad dwóch lat na Białorusi Gienek Loska doznał w maju 2018 roku wylewu krwi do mózgu i od tego czasu przebywał w stanie śpiączki. O śmierci pierwszego zwycięzcy „X Factora”, uwielbianego przez miliony Polaków powiadomił na swoim Facebooku klawiszowiec z zespołu Gienek Loska Band, Marcin Młynarczyk.

– Żegnaj Stary, dzięki za wszystko. Już pewnie zbierasz skład tam po drugiej stronie – napisał artysta, żegnając kolegę, cytowany przez Pomponik.

Nie żyje Gienek Loska. Miał 45 lat

Jak wiadomo, Gienek Loska doznał niezwykle rozległego wylewu krwi do mózgu podczas wyjazdu do swojej 70-letniej chorej matki na Białorusi. Chciał wrócić do Polski wcześniej, ale z uwagi na jej stan przedłużył pobyt. Wylew miał miejsce dzień przed powrotem do kraju.

Niestety, pomoc nadeszła bardzo późno, gdyż nie było wiadomo, że to wylew – tak bezpośrednio po zdarzeniu mówiła partnerka Loski, Agnieszka Stawicka.

Muzyk miał czekać na operację aż 11 godzin, a w tym przypadku czas jest kluczowy.

– W momencie od zabrania do pierwszego szpitala, potem drugiego szpitala, nie postawiono żadnej sensownej diagnozy, co jest kluczowe przy okazji udaru. Przez pierwsze 6 godzin pompowano mu glukozę, ponieważ uznali, że pewnie ma śpiączkę cukrzycową. Dopiero po 11 godzinach trafił 200 km dalej do Baranowicz, tam mu udzielono pomocy, stwierdzono rozległy wylew – mówiła Agnieszka Stawicka jesienią 2018 roku.

Dla Gienka Loski zorganizowano m.in. zbiórkę pieniędzy na rzecz jego wybudzenia, gdzie zebrano kilkadziesiąt tysięcy złotych.

W styczniu tego roku Gienek Loska skończył 45 lat. Wciąż znajdował się w poważnym stanie.

Jak informował portal "Życie PL": DANIEL MARTYNIUK BĘDZIE MUSIAŁ PŁACIĆ ŻONIE ALIMENTY? SENSACYJNE FAKTY, WYSZŁY NA JAW, PRZYZNAŁ SIĘ SAM SYN KRÓLA DISCO POLO

Przypomnij sobie: SENSACYJNE WYZNANIE ANNY KALCZYŃSKIEJ! PREZENTERKA ZDECYDOWAŁA SIĘ POWIEDZIEĆ, DLACZEGO KINGA RUSIN ODESZŁA Z „DZIEŃ DOBRY TVN” PO 15 LATACH

MAGDA MOŁEK PODJĘŁA OSTATECZNĄ DECYZJĘ, TO KONIEC! PO SZESNASTU LATACH NASTĄPIŁO ROZSTANIE, „WŁAŚNIE NASZE DROGI SIĘ ROZESZŁY”