Budka Suflera kilka dni temu mocno zaskoczyła swoich fanów długim oświadczeniem opublikowanym na profilu grupy na Facebooku, z którego dowiadujemy się, że macierzysta formacja zmarłego klawiszowca i kompozytora, Romualda Lipki, który był współzałożycielem

Budki Suflera nie została zaproszona na koncert poświęcony jego pamięci, który zamknie 6 września tegoroczny festiwal w Opolu. To totalnie zbulwersowało opinię publiczną. Okazuje się jednak, że Telewizja Polska stanowczo zaprzeczyła takim informacjom!

Choć do początku przesuniętego na wrzesień z powodu koronawirusa festiwalu w Opolu zostało jeszcze kilka dni to już budzi on niezdrowe zainteresowanie i trzeba spodziewać się dużego skandalu!

TVP o braku zaproszenia dla Budki Suflera na koncert pamięci Romualda Lipki: to nieprawda!

Na ostatni dzień festiwalu opolskiego szykowany jest koncert poświęcony pamięci Romualda Lipki, legendarnego współzałożyciela, klawiszowca i kompozytora Budki Suflera. W trakcie koncertu będziemy mogli usłyszeć takich artystów jak Krzysztof Cugowski, Felicjan Andrzejczak, Izabela Trojanowska, Maryla Rodowicz czy Beata Kozidrak.

Niestety, jak wynika z informacji podanych przez Tomasza Zeliszewskiego i Mieczysława Jureckiego, którzy w imieniu Budki Suflera opublikowali oświadczenie, zespół nie otrzymał oficjalnego zaproszenia na koncert "Cisza, jak ta. Muzyka Romualda Lipki". Padły poważne zarzuty wobec organizatorów koncertu, w tym TVP.

– Czujemy się dyskryminowani, czujemy się jakbyśmy byli trędowaci albo należeli do jakiejś zakazanej organizacji – powiedział perkusista grupy, Tomasz Zeliszewski w rozmowie z Wirtualną Polską.

List otwarty Lublin, dnia 30 sierpnia 2020 r. Szanowna Pani Dyrektor Anna Cyzowska-Andura Telewizja Polska S.A.; ...

Posted by Budka Suflera on Sunday, August 30, 2020

Okazuje się jednak, że Telewizja Polska odniosła się do sprawy, zaprzeczając, jakoby władze stacji miały nie zaprosić zespołu na koncert!

– Muzycy zostali zaproszeni jako goście honorowi koncertu poświęconego pamięci Romualda Lipki. Pierwszy raz w marcu br. z panem T. Zeliszewskim kontaktował się Bolesław Pawica, reżyser koncertu [..] W sierpniu br. Marek Sierocki, dyrektor artystyczny festiwalu złożył kolejną propozycję udziału w koncercie, ale muzycy również z niej nie skorzystali – czytamy w oświadczeniu TVP.

Wersję tę ma potwierdzać sam Marek Sierocki. Według dyrektora artystycznego festiwalu opolskiego zespół inaczej wyobrażał sobie sam koncert.

– Twórcy koncertu postanowili jednak uczcić pamięć Romualda Lipki poprzez zaprezentowanie całej twórczości tego wyjątkowego artysty, a nie tylko utworów, które stworzył dla Budki Suflera. Ta koncepcja nie spodobała się członkom zespołu – wyjaśnia Centrum Informacji TVP.

Komentarz W obliczu ostatnich doniesień i wypowiedzi medialnych z całą stanowczością potwierdzamy, że na opolski...

Posted by Budka Suflera on Tuesday, September 1, 2020

Jak informował portal "Życie PL": JAK RADOSŁAW MAJDAN DOGADUJE SIĘ Z SYNAMI MAŁGORZATY ROZENEK-MAJDAN? ODKĄD HENIO JEST NA ŚWIECIE DOSZŁO DO ZUPEŁNEJ ZMIANY

Przypomnij sobie: CHŁOPCZYK CZY DZIEWCZYNKA? MICHAŁ WIŚNIEWSKI WYJAWIŁ TAJEMNICĘ PŁCI PIĄTEGO DZIECKA! WIADOMO RÓWNIEŻ, JAKIE IMIĘ WYBRANO

Portal " Życie PL" pisał również: SMUTNE WIEŚCI PRZEKAZAŁA IWONA WĘGROWSKA. WOKALISTKA W SYTUACJI, KTÓREJ NIE CHCE PRZEŻYĆ ŻADNA KOBIETA, CHODZI O DZIECKO