Nie ulega wątpliwości, że strata rodzica jest potworną traumą, niezależnie od tego, ile człowiek ma wówczas lat. Agnieszka Ludwisiak dwa miesiące temu straciła tatę i nadal mocno przeżywa jego smierć.

"Odwiedzasz mnie w snach"

Oczekuje się, że osoba dorosła zaakceptuje śmierć jako część życia, poradzi sobie ze wszystkimi nagłymi stratami w odpowiedni dla dorosłych sposób. Ale tak naprawdę, co to oznacza? Że nie powinieneś być smutny? Że powinieneś być tak wdzięczny, że nie umarli, gdy byłeś dzieckiem, że nie musisz opłakiwać swojego rodzica? Powyższe rozważania wskazują na niedocenianie żalu.

Żal jest odbiciem utraconego połączenia. Ta strata nie maleje, ponieważ jesteś dorosły ani dlatego, że twoja matka lub ojciec żyli długo. Nasze społeczeństwo wywiera na nas ogromną presję, abyśmy przezwyciężyli stratę, pokonali smutek. Ale jak długo opłakujesz mężczyznę, który był twoim ojcem przez 30 lat? Czy mniej opłakujesz swoją matkę od 50 lat? Strata następuje w jednej chwili, ale jej następstwa trwają całe życie. Żal jest prawdziwy, ponieważ strata jest prawdziwa. Każda strata ma swój własny ślad, tak charakterystyczny i niepowtarzalny jak osoba, którą straciliśmy.

Nie ma znaczenia, ile mamy lat. Kiedy tracimy starszego rodzica, często przyjaciele o dobrych intencjach próbują złożyć kondolencje, na przykład: „Miał długie życie, musisz być z tego powodu szczęśliwy” lub „Masz szczęście, że umarł tak szybko”. Jednak te słowa często nie brzmią, gdy cierpimy z powodu utraty ojca lub matki, którzy byli przy nas przez całe życie. Nigdy nie będziemy mieć innego ojca. Nigdy nie będziemy mieć innej matki.

Dziennikarka we wzruszających słowach, wspomina zmarłego przed dwoma miesiącami ojca. Opublikowała przy tym archiwalne zdjęcie ślubne, na którym ojciec prowadzi ją do ołtarza.

Kochany Tato 🕊🤍 dzisiaj mijają dwa miesiące od kiedy nie ma Ciebie z nami ale odwiedzasz mnie w snach każdej nocy i dziękuję Ci za to 🙏🏼 dzisiaj wspominam dzień ślubu... prawie 9 lat temu kiedy odprowadzałeś mnie do ołtarza i taki byłeś dumny. I ja tez byłam dumna. I jestem dumna że miałam tak wspaniałego Tatę. Chciałam Ci powiedzieć że bardzo Ciebie kocham i że tęsknie i nie wiem czy kiedykolwiek się pogodzę z tym co się stało ale znowu, powoli zaczynam się uśmiechać bo mam do kogo ❤️ i wiem że z Nieba też się teraz uśmiechasz bo nie lubiłeś nigdy widzieć mnie smutnej.

Zobacz także:

Meghan Markle i książę Harry kontynuują przygotowania do narodzin córki. Za żłobek zapłacą fortunę

Piotr Żyła pochwalił się swoim talentem wokalnym. Fani wróżą mu wielki sukces. Komiczne nagranie rozbawiło internautów