Jak wynika z informacji przekazanych przez portal "Fakt", z książki dziennikarza śledczego Tomasza Piątka poświęconej toruńskiemu redemptoryście, dowiadujemy się wielu zaskakujących faktów. Jeden dotyczy tego, od kogo ojciec Tadeusz Rydzyk otrzymał pieniądze na założenie Radia Maryja. Jak się okazuje gotówkę Rydzyk miał otrzymać od mistyczki Vassuli Ryden.

Zaskakujące informacje o ojcu Tadeuszu Rydzyku

Tomasz Piątek w swojej książce pt. "Rydzyk i przyjaciele. Kręte ścieżki", odkrywa nieznane fakty z życia ojca Tadeusza Rydzyka. Z jego dociekań wynika między innymi, że toruński redemptorysta ma powiązania z Kremlem. Powstanie Radia Maryja miała mu umożliwić zajomość z mistyczką Vassulą Ryden.

W 1990 roku ojciec Tadeusz Rydzyk dysponował działką, która miała mu posłużyć do prowadzeia redakcji. Probemem było jednak zgromadzenie środków niezbędnych na postawienie masztu radiowego. Wtedy niespodziewanie z pomocą ojcu Rydzykowi przyszła mistyczka Vassula Ryden. To od niej duchowny mia otrzymać 10 tys. franków szwajcarskich, które pomogły uruchomić rozgłośnie.

Informacje te potwierdził zresztą sam ojciec Rydzyk w książce "Życie jest ciekawe. Z Ojcem Tadeuszem Rydzykiem CSsR rozmowy niedokończone", gdzie wskazywał, że mistyczka poinformowała ludzi, że redemptoryta zbiera na otwarcie Radia Maryja, które jest potrzebne w Polsce. I tak udało się zdobyć potrzebną kwotę.

Ojciec Tadeusz Rydzyk/YouTube @Radio Maryja
Ojciec Tadeusz Rydzyk/YouTube @Radio Maryja
Ojciec Tadeusz Rydzyk/YouTube @Radio Maryja

Kim jest Vassula Ryden?

Kobieta przyszła na świat w 1942 roku w egipskim Heliopolis. Wychodziła za mąż dwukrotnie. Po rozwodzie z pierwszym mężem, wyszła za Pera Rydena. U Vassuli miało dojść w 1985 roku do nawrócenia. Od tamtego momentu uznawn jest za mistyczkę, która ma doświadczyć objawień.

Kobieta opisuje objawienia i publikuje je w różnych językach. Kościół katolicki podchozi do jej objawień sceptycznie. Jednym z zarzutów formułowanych pod jej adresem przez hierarchów kośielnych są błędy doktrynalne. Jej poczynania są oceniane jednoznacznie negatywnie, a duchowni proszeni są o niepropagowanie wśród wiernych jej idei.

Vassula Ryden/YouTube @Prawdziwe Życie w Bogu- Polska
Vassula Ryden/YouTube @Prawdziwe Życie w Bogu- Polska
Vassula Ryden/YouTube @Prawdziwe Życie w Bogu- Polska

Z ustale dziennikarza śledczego Tomasza Piątka wynika, że Vassua Ryden w dalszym ciągu utrzymuje związki z moskiewską cerkwią, a w jej orędziu Rosja jest wynoszona na szczty świętości i stawiana w roli tego państwa, które będzie rządzić światem.

Co sądzicie o całej sytuacji?

To też może cię zainteresować: Wieloletni przyjaciel Krzysztofa Krawczyka pożegnał go w poruszający sposób. Andrzej Kosmala nie może pogodzić się ze stratą

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Niepokojące słowa wirusologa. Obawia się sytuacji, w której szczepionki mogą nie pomóc. Z jakiego powodu

O tym się mówi: Dzeci Lecha Wałęsy stanęły przeciwko sobie w sądzie. Córka byłego prezydenta nie kryła zdenerwowania. Co się stało