Matka mojego męża jest wredną osobą bez sumienia. Dopóki nie zdecydowaliśmy się z mężem na rozwód, jego matka była słodka aż do przesady, a potem wylała na mnie tonę pomyj.

Po jakimś czasie zaczęliśmy z mężem znowu razem mieszkać, a jego matka mówi teraz do mnie tak przychylnie, jakby nigdy nic się nie stało.

Mój mąż i ja pobraliśmy się zbyt wcześnie, w momencie ślubu miałam zaledwie dziewiętnaście lat, a on dwadzieścia.

Nie mogę powiedzieć, czy moja teściowa zniechęcała syna do małżeństwa, ale moi rodzice dzień i noc próbowali mi przekazać, że robię głupią rzecz, która może zepsuć mi całe życie.

Jednak ja i mój ukochany nie słuchaliśmy niczyich rad i uważając się za dorosłych, poszliśmy do urzędu stanu cywilnego.

Zamieszkaliśmy w wynajętym pokoju. Kiedy teraz wspominam to nasze "miłosne gniazdko", to po kręgosłupie przebiega mi nerwowy dreszcz, były tam takie warunki, że normalny człowiek ledwo mógł tam przeżyć. Ale wtedy się tym nie przejmowaliśmy i byliśmy naprawdę szczęśliwi.

Pomimo tego, że moi krewni byli przeciwni małżeństwu, nie zostawili mnie bez pomocy. Kiedy moja matka przyszła nas odwiedzić, była nieopisanie przerażona.

Tego samego wieczoru moi rodzice przenieśli mnie i mojego męża do mieszkania mojej babci, które planowali dać mi w prezencie, ale potem postanowili to odłożyć.

Od razu powiem, że maleńka kawalerka wydawała nam się wtedy carskimi komnatami. Potem odwiedziła nas matka mojego męża.

Nie przedstawiliśmy sobie rodziców, bo uważaliśmy, że nie ma takiej potrzeby. Mój mąż poznał również mojego ojca i matkę, kiedy już oficjalnie zostaliśmy mężem i żoną.

Moja teściowa promieniowała pozytywnością, życzliwością i zrozumieniem. Zawsze chwaliła moje umiejętności gotowania i prowadzenia domu.

Było oczywiste, że kobieta miała do mnie bardzo przychylne nastawienie. Nie nazywała mnie inaczej niż córką i czułą formą mojego imienia.

Byłam wniebowzięta, że teściowa mnie polubiła, więc nie zwracałam uwagi na ostrzeżenia mojej matki. Moja matka nie lubiła zbytnio swatki. Nazwała rodzica mojego męża "wilkiem w owczej skórze".

O prawdziwości słów matki miałam okazję przekonać się trzy lata później, kiedy zaczęliśmy się z mężem rozwodzić.

W tym czasie urodziło nam się już dziecko i mieliśmy całą masę problemów, których nie wiedzieliśmy, jak rozwiązać.

Byliśmy młodzi i głupi, ale każde z nas uważało się za najmądrzejsze. Ani mój mąż, ani ja nie byliśmy skłonni do kompromisu.

Po tym, jak poszłam na urlop macierzyński, w naszej rodzinie pojawiło się jeszcze więcej problemów, a nasza słaba łódź zwana "Miłością" szybko rozbiła się na rafach rzeczywistości i codziennego życia.

Już następnego dnia po rozwodzie odwiedziła mnie teściowa. Miałam nadzieję, że przyszła mnie wesprzeć, ale okazało się wręcz przeciwnie.

Zaczęła mnie oskarżać o niewierność i obiecała, że zmusi syna do zrobienia testu na ojcostwo, ponieważ wie na pewno, że nie jest ojcem mojego syna.

Matka mojego męża nie oszczędzała tego dnia ani mojego syna, ani moich rodziców. W końcu spakowała wszystko, co kiedykolwiek nam dała i odeszła.

Byłam tak zszokowana słowami matki mojego małżonka, że nawet nie przeszkodziłam w zbieraniu prezentów.

Przez następne trzy lata ignorowała mnie i moje dziecko, nawet jeśli stanęła z nami twarzą w twarz. W takich momentach miała minę, jakby ubrudziła się gnojówką.

Rok temu wróciłam do mojego byłego małżonka. Przez pierwszy rok po rozwodzie nie rozmawialiśmy ze sobą i komunikowaliśmy się tylko wtedy, gdy było to konieczne dla dobra naszego dziecka.

Stopniowo dojrzeliśmy i staliśmy się mniej nieugięci, a potem zaczęliśmy mieszkać razem i ponownie się pobraliśmy.

Niestety, nie widziałam miny mamy mojego męża, kiedy syn przekazał jej tę wiadomość. Trudno jednak wyrazić słowami moje zaskoczenie, gdy kobieta pojawiła się w naszym domu tydzień po naszym spotkaniu ze słodyczami, owocami i zabawką dla mojego syna.

Nie wyrzuciłam jej z domu tylko dlatego, że byłam w szoku. Po pewnym czasie powiedziałam mojemu małżonkowi, aby nie pozwalał swojej matce ponownie postawić stopy w naszym domu. Mój mąż był świadomy jej wybryków, więc nie zmienił mojego zdania.

Teraz ta pani dzwoni do mnie systematycznie, jakby nic się nie stało, wysyła prezenty wnukowi i cały czas prosi o wizytę. Ale ja nie chcę przyjmować w swoim domu kobiety, która nazwała mojego syna grubasem, a mnie kobietą o bezwstydnym zachowaniu!