I wszystko byłoby w porządku, gdyby mój tata rozwiódł się z moją mamą. Może z czasem bym się z tym pogodziła, ale nie teraz.

Rodzinny wstyd...

Tak, on i moja mama mają złe relacje, są bardziej sąsiadami niż parą. Ale wciąż są parą. Tak, a moja mama opiekuje się moim tatą. Jak to możliwe?

Wszystko zaczęło się, gdy mój tata odebrał mnie i moją przyjaciółkę z imprezy firmowej. Pracujemy w tej samej firmie. Potem tata zawiózł mnie do domu mojego chłopaka, a następnie odwiózł moją przyjaciółkę do domu.

Kto by pomyślał, że następnego dnia moja przyjaciółka będzie pytać o mojego tatę. Nawet nie zwróciłam na to uwagi. Mój tata jest przystojnym, młodym mężczyzną. Kobiety zawsze na niego patrzą.

Ale po jakimś czasie moja przyjaciółka zaczęła się przede mną coraz bardziej ukrywać. Powiedziała, że ma mężczyznę, ale nie chciała pokazać mi jego zdjęcia ani opowiedzieć mi o nim. Widziałam jednak, że coś było nie tak w jej zachowaniu.

Moralny dylemat

Ukrywała się tak przez sześć miesięcy, a potem zdecydowałam, że dobrym pomysłem będzie ją śledzić. Właśnie poszła na kolację do drogiej restauracji z tym mężczyzną.

Ja też tam jestem i widzę ich... Moja przyjaciółka siedzi przy stole i całuje się z moim ojcem. Zaniemówiłam i wybiegłam stamtąd, nie wiedząc, co robić dalej. Tego też się nie spodziewałam.

A teraz targają mną wątpliwości, czy powinnam powiedzieć mamie, czy nie? Nie mam pojęcia, jak zareaguje ojciec, Anka, moja matka... Nie wiem, czy przyznawać się w ogóle do tego, że śledziłam tych bezwstydników.

Mam jedynie nadzieję, że ojciec okaże resztki szacunku do matki swojego dziecka i wyzna prawdę o swojej nowej kochance. W przeciwnym razie, być może nie będę miała wyjścia, jak szczerze porozmawiać z Anką...