Do Świąt Bożego Narodzenia został równo miesiąc. Czy w tym roku będziemy mogli liczyć na prawdziwie klimatyczne, białe święta?

Jak będzie za miesiąc?

Jak przypomina portal o2, w ciągu ostatnich 10 lat, aż 6 razy na święta nie spadł śnieg. Synoptycy zaznaczają jednak, że wiele wskazuje na to, iż tegoroczne święta faktycznie będą białe.

- Patrząc na tę prognozę, łatwo o optymizm, tym bardziej że jesień sucha, brakuje nam śniegu i hydrolodzy liczą na śnieg na Boże Narodzenie – mówił podczas rozmowy z dziennikarzami RMF FM Grzegorz Walijewski – synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Czy prognozy synoptyków faktycznie się sprawdzą?

Dodatkowo ekspert podkreślił jednak, że do świąt jest jeszcze bardzo dużo, przez co prognozy mogą być nietrafione. Jak zaznaczył, najpewniejsze prognozy pogody to te, które obejmują wyłącznie dwa dni w przód.

Wiadomo jednak, że już w ten weekend w wielu regionach naszego kraju możemy spodziewać się śniegu, a prawdopodobieństwo takiego zjawiska wynosi blisko 90%. Szczególnie obfite opady śniegu mają nastąpić w Małopolsce i na Śląsku.

Co więcej, mocno spadnie także temperatura. W wielu miejscach Polski będzie bardzo zimno! Wszystko wskazuje na to, że już jutro będziemy musieli wyciągnąć z szaf ciepłe płaszcze i czapki!

Jak informował portal "Życie Polska": NADCHODZĄ WIELKIE ZMIANY DLA POLAKÓW W SPOSOBIE UTRZYMANIA MIEJSC SPOCZYNKU. CHODZI O SPECJALNĄ ZGODĘ. BEZ NIEJ OSTATNIA DROGA BĘDZIE NIEMOŻLIWA

Przypomnij sobie: POJAWIŁY SIĘ NOWE INFORMACJE O STANIE ZDROWIA KAMILA DURCZOKA. SZPITAL WYDAŁ SPECJALNY KOMUNIKAT W SPRAWIE. WIADOMO, W JAKIM STANIE BYŁ DZIENNIKARZ

Portal "Życie Polska" pisał również: PORUSZAJĄCE INFORMACJE O KRÓLOWEJ ELŻBIECIE II! NA JAW WYSZŁY DONIESIENIA O STANIE ZDROWIA BRYTYJSKIEJ MONARCHINI. PODDANI SĄ PEŁNI OBAW O JEJ ŻYCIE

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: SEBASTIAN FABIJAŃSKI OSTRO O KOLEGACH Z BRANŻY ZABIERAJĄCYCH GŁOS W SPRAWIE UCHODŹCÓW. AKTOR PRZEKONUJE, ŻE JEST ZMĘCZONY SYTUACJĄ W KRAJU. CO MÓWIŁ