Nie da się ukryć, że w tym roku jesień rozpieszczała nas niezwykle wysokimi temperaturami. Wszystko wskazuje jednak na to, że tak piękna pogoda odejdzie w niepamięć, a my będziemy musieli zmagać się z prawdziwie zimową aurą!

To koniec pięknej pogody?

Jak podaje portal Wirtualna Polska, początek tego tygodnia nie przyniesie zbyt wielu zmian. Słoneczne chwile przeplatać się będą ze sporym zachmurzeniem. W wielu miejscach naszego kraju może padać deszcz, a także deszcz ze śniegiem. Mieszkańcy niektórych regionów mogą spodziewać się natomiast śniegu i krupy śnieżnej!

Sytuacja zmieni się jednak pod koniec tygodnia. Jak wskazują meteorolodzy, układ niżowy utworzy się już w ten czwartek nad Morzem Śródziemnym, a następnie będzie się on przemieszczać w kierunku Polski. Z tego powodu nad Polskę południową i południowo – wschodnią napłyną ciepłe masy powietrza, które spowodują obfite opady deszczu.

Atak zimy jest nieunikniony!

Nieco inna sytuacja będzie natomiast na północą oraz zachodnią częścią Polski, gdzie znajdzie się zimne powietrze. Tam też spodziewane będą opady śniegu! Podobna sytuacja będzie miała miejsce w sobotę oraz niedzielę – jednak wtedy opady śniegu są spodziewane na wschodnich częściach naszego kraju.

Dziś temperatury nie będą zbyt wysokie, natomiast we wtorek będzie nieco cieple od 7 – 8 kresek powyżej zera na północy i zachodzie, do 4- 6 stopni nad resztą naszego kraju, podobnie będzie wyglądać także sobota.

W czwartek temperatury nie będą przekraczać 5 stopni na północy i 9 na południu. W piątek natomiast mieszkańcy środkowej Polski będą mieli do czynienia z temperaturami w granicach 1 – 4 stopni Celsjusza, a w tym samym czasie na południowo – wschodnich krańcach Polski termometry będą wskazywać nawet 10 stopni!

Najzimniejszym dniem będzie sobota, kiedy to temperatury nie przekroczą 4 stopni Celsjusza na obszarze całego kraju. W niedziele znów się ociepli i w wielu miejscach będzie nawet 7 kresek powyżej zera!

Jak informował portal "Życie Polska": WSZYSTKO WSKAZUJE NA TO, ŻE KSIĄŻE HARRY ZOSTAŁ POWAŻNIE WYKORZYSTANY. JAK PORADZI SOBIE Z TAKIM PROBLEMEM

Przypomnij sobie: POJAWIŁY SIĘ NOWE INFORMACJE O STANIE ZDROWIA KAMILA DURCZOKA. SZPITAL WYDAŁ SPECJALNY KOMUNIKAT W SPRAWIE. WIADOMO, W JAKIM STANIE BYŁ DZIENNIKARZ

Portal "Życie Polska" pisał również: TAK ŹLE NIE BYŁO JUŻ OD BARDZO DAWNA! POLACY SĄ ZAŁAMANI INFLACJĄ! W TAKIEJ SYTUACJI NIE DA SIE ODCZUĆ WZROSTU PENSJI

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: JUŻ OD PRZYSZŁEGO ROKU STAWKI EMERYTUR MOCNO POSZYBUJĄ W GÓRĘ. EMERYCI NIE BĘDĄ MIEĆ POWODÓW DO NARZEKAŃ. O JAKICH KWOTACH MOWA