"Money" podaje, że od pierwszego lipca bieżącego roku, będzie w Polsce obowiązywać konieczność wskazania, czym ogrzewamy nieruchomości.

Dorota Cabańska z nadzoru Budowlanego twierdzi, że te dane będą potrzebne w konkretnym celu

Ewidencja źródeł ciepła według Doroty Cabańskiej z Głównego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego, ma być skuteczną pomocą w walce ze smogiem. Oznajmiła na konferencji prasowej, że Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków będzie przyjmować deklaracje już od pierwszego lipca.

Uruchamiamy od połowy 2021 roku mechanizm składania deklaracji o źródle niskoemisyjnego ciepła, co przyczyni się do realizacji ambitnych planów walki ze smogiem w całej Polsce.

Czym jest smog?

YT

Smog to rodzaj zanieczyszczenia powietrza, pierwotnie nazwany mieszaniną dymu i mgły w powietrzu. Klasyczny smog jest efektem spalania dużych ilości węgla na danym obszarze i jest spowodowany mieszaniną dymu i dwutlenku siarki.

W latach pięćdziesiątych XX wieku po raz pierwszy opisano nowy rodzaj smogu, zwany smogiem fotochemicznym. Smog jest problemem w wielu miastach i nadal szkodzi zdrowiu ludzkiemu.

Ozon w warstwie przyziemnej, dwutlenek siarki, dwutlenek azotu, tlenek węgla są szczególnie szkodliwe dla seniorów, dzieci oraz osób z chorobami serca i płuc, takimi jak rozedma płuc, zapalenie oskrzeli i astma.

Może zapalać drogi oddechowe, zmniejszając wydolność płucną i powodując zadyszkę, ból podczas głębokiego wdechu, sapanie i kaszel.

Może powodować podrażnienia oczu i nosa, wysusza błony ochronne nosa i gardła oraz zaburza zdolność organizmu do zwalczania infekcji, zwiększając podatność na choroby. Liczba przyjęć do szpitali i zgonów z powodu układu oddechowego często wzrasta w okresach wysokiego poziomu ozonu.

Co o tym sązicie?

O tym się mówi: Przyczyna powstania białej piany podczas smażenia panierowanego kurczaka zaskakuje. Nie użyjesz już dwa razy tego samego oleju

Zerknij tutaj: Babcia wyszła zaskoczona po tym, jak zobaczyła „zjawę” stojącego nad łóżkiem wnuczki. Uchwyciła obraz postaci z „rogiem na głowie i długimi pazurami”