Jak podaje portal o2, ostatnio sporą wpadkę zaliczyła Angela Merkel. Znana polityczka totalnie zapomniała o panujących nadal obostrzeniach epidemicznych. Jak wytłumaczyła się z całej sytuacji?

Angela Merkel nie przemyślała swojego zachowania

W ubiegły weekend do Rzymu przyjechali przywódcy dziewiętnastu państw całego świata, a także Unii Europejskiej. Powodem tego spotkania był szczyt G20. Z tego też powodu na terenie Włoch, do końca roku wprowadzony został stan wyjątkowy.

Ponadto warto zaznaczyć, że z powodu trwającej pandemii na terenie całego kraju nadal konieczne jest zasłanianie ust oraz nosa podczas przebywania w zamkniętych przestrzeniach. Okazuje się jednak, że nie wszyscy pamiętają o tych zasadach.

Internauci są oburzeni!

W sieci pojawiło się nagranie, na którym widać jak Angela Merkel przybywa na miejsce spotkania. Kiedy polityk wysiadła ze swojej limuzyny założyła maseczkę, jednak tuż po wejściu do budynku natychmiast ją zdjęła. Co więcej, Angela Merkel nie zastosowała się także do obostrzeń dotyczących zachowania odpowiedniej odległości od innych osób podczas powitania z premierem Włoch.

Filmik, który przedstawia wspomnianą wpadkę Angeli Merkel został mocno skomentowany wśród internautów. Wiele osób jest oburzonych zachowaniem polityk, która nieustannie nawołuje do przestrzegania obostrzeń, a sama nie daje dobrego przykładu.