Jak przypomina portal "Pomponik", księżna Diana zginęła w wypadku samochodowym, do którego doszło w 31 sierpnia 1997 roku w tunelu Pont de l'Alma w Paryżu. Pomimo ogłoszenia oficjalnych wyników śledztwa prowadzongo przez policję, w przestrzeni publicznej mnożą się teorie nijak mające się do ustaleń funkcjonariuszy.

Kontrowersje wokół wypadku księżnej Diany

Teoriom spiskowym sprzyjają pojawiające się w mediach zeznania osób, któr były w pobliżu miejsca zdarzenia. Fotoreporter Darryn Lyons w rozmowie z "Australian Daily Telegraph" stwierdził, że choć wiele osób sugeruje, że to był jedynie tragiczny wypadek, to pamięta, że tamtego wieczoru wydarzyło się wiele dziwnych wydarzeń.

Zdaniem Lyonsa pewnie nigdy nie uda nam się dotrzeć do "samego dna tej historii". Fotoreporter nie jest też przekonany czy książę Harry i książę William znają prawdę na teat śmierci ich mamy, czy tylko wersję, która ma za nią uchodzić.

Książę Karol i księżna Diana/ YouTube @National Geographic
Książę Karol i księżna Diana/ YouTube @National Geographic
Książę Karol i Księżna Diana/YouTube @National Geographic

Kontrowersje wokół pochówku księżnej Diany

Pogrzeb 36-letniej księżnej Diany odbył się w Opactiwe Westminsterskim. Jej ostatnie pożegnanie przyciągnęło nieprzebrane rzesze ludzi, którzy chcieli pożegnać "królową ludzkich serc". Ostatecznie ciało księżnej miało spocząć na wyspie Althrop, która znajdowała się na terenie posiadłości Spencerów.

W tej prywatnej uroczystości wzięła udział zaledwie garstka ludzi. Do dziś nie ma możliwości odwiedzenia grobu księżnej Diany, co tylko potęguje mnożące się w sieci teorie spiskowe. Początkowo zakładano bowiem, że ciało księżnej zostanie złożone w rodowej kaplicy w pobliżu Great Brington.

Aby zapewnić większą prywatność synom Lady Di zdecydowano się jednak na wyspę Althrop. Wybór nie był przypadkowy. Diana uwielbiała to miejsce, kiedy była dzieckiem. W okolicy mieszka też jej brat Charles Spencer. Ciało królowej ma spoczywać w białym monumentalnym grobowcu. Otacza go 36 drzew, które symbolizują każdy rok jej życia. Wokół rosną nie tylko róże i tulipany, ale także uwielbiane przez Dianę kwiaty - niezapominajki.

W mediach można jednak trafić na zaskakujące informacje. Serwis "Daily Mail" przekonuje, że ciało księżnej nie spoczywa w grobowcu na wyspie, ale w kościele St. Mary w Oxfordzie, gdzie spoczywa jej ojciec Edward Spencer.

Co sądzicie o teoriach, jakie narosły wokół wypadku, śmierci i pochówku księżnej Diany?

To też może cię zainteresować: Pomnik księżnej Diany odsłonięty przez Williama i Harry’ego. Prezentuje się fenomenalnie. Czy bracia pogodzili się? Wszystko na to wskazuje

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Piotr Kraśko był naciskany podczas pracy w „Wiadomościach” TVP? Dziennikarz, który od lat pracuje dla konkurencyjnej stacji wskazał na dwie sytuacje

O tym się mówi: Absurdalne wesele rodem z czarnej komedii. Goście zostali poproszeni o nietypową przysługę. To chyba najgorsze możliwe wesele