Jak przypomina portal "Jastrząb Post", książę Filip obchodziłby w tym roku swoje 100. urodziny. Królowa Elżbieta II postanowiła uczcić ten wyjątkowy dzień w wielkim stylu. Prezent, jaki dla niego przygotowała zapiera dech w piersiach.

Pożegnanie księcia

Książę Filip obchodziłby w tym roku swoje 100. urodziny. Miały być one hucznie celebrowane w królestwie. Niestety na początku roku w mediach zaczęły pojawiać się informacje o tym, że mąż królowej nie czuje się najlepiej. W lutym książę Edynburga trafił do szpitala, gdzie przebywał przez blisko miesiąc.

W trakcie hospitalizacji leczono u księcia Filipa infekcję oraz przeprowadzono zabieg na sercu. Kiedy mąż królowej wyszedł ze szpitala wszyscy nieco odetchnęli z ulgą. Niestety 9 kwietnia świat obiegła przykra wiadomość, że mąż i przyjaciel królowej zmarł. Pogrzeb ze względu na epidemię koronawirusa oraz życzenie księcia odbywał się z niewielką liczbą żałobników.

100. rocznica urodzin księcia Filipa

Choć księcia Filipa nie ma już wśród nas, to jego żona postanowiła uczcić 100. rocznicę jego urodzin. Pod czujnym okiem królowej Elżbieta II odbywały się prace w ogrodzie zamku Windsor, w którym zasadzono kilkadziesiąt krzaków róż.

Była to odmiana, która została wychodowana po śmierci księcia Filipa i nazwana "The Duke of Edynburh Rose". Kwiaty tej odmiany zakwitną w kolorze ciemnego różu poprzecinanego białymi liniami. Będą one miały podwójne pąki. Na etykiecie tej odmiany wydrukowano zdjęcie księcia Filipa, pozującego w białym kapeluszu typu panama.

Każdy, kto zdecyduje się zakupić tę odmianę róży przekaże darowiznę na fundusz Living Legacy Fund, która pomaga dzieciom.

Jak podoba wam się taki sposób uczczenia 100. rocznicy urodzin księcia Filipa?

To też może cię zainteresować: Meghan Markle nagrywała księżną Kate z ukrycia? Do mediów trafiły porażające informacje! Jak zareaguje na to rodzina królewska? Poddani zaniepokojeni

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Błyskotliwy trick do wykorzystania podczas porządków w kuchni. Dzięki temu można uniknąć wilgoci i pęknięć. Na czym polega

O tym się mówi: Były narzeczony Dody postanowił skomentować jej rozstanie z mężem. Padły naprwdę mocne słowa