Porządki w kuchni należą do tych mniej przyjemnych choć najbardziej koniecznych. W końcu w tym miejscu przechowujemy, szykujemy i często spożywamy nasze jedzenie. Z tego powodu standardy czystości muszą być tu zachowane.

Aby ułatwić sobie trochę prace porządkowe, warto znać pewne tricki.

Deska do krojenia jak nowa

W czystości należy przede wszystkim utrzymać narzędzia, których używamy przy żywności. Jednym z najczęściej używanych jest deska do krojenia.

Najbardziej popularne i stabilne są te wykonane z drewna. Niestety, są też one najbardziej narażone na rozwój bakterii i brudu.

Deskę należy dokładnie myć choć należy z tym uważać. Drewno źle znosi mycie płynem do naczyń i szybko z tego powodu niszczeje. Może także próchnieć.

Z tego powodu najlepiej przecierać deskę kawałkiem cytryny, która ma naturalne właściwości czyszczące. Do zadbania o drewno sprawdzi się także oliwa, która jest świetna w impregnacji i zapewnia też mu połysk. Do tego zapobiega nadmiernemu wysuszaniu oraz możliwym pęknięciom.

deska do krojenia / YouTube:  FORCETOP
deska do krojenia / YouTube: FORCETOP

Sprawdzony sposób

Pomimo dokładnego mycia deski, nie możemy być pewni, że nie rozwijają się na niej niewidoczne dla ludzkiego oka mikroorganizmy.

Aby pozbyć się bakterii lub grzybów, deski oraz inne drewniane elementy należy trzymać w niskich temperaturach.

Najłatwiej więc jest trzymanie ich w lodówce lub nawet w zamrażarce. Dzięki temu trickowi możemy być pewni, że deska jest w pełni czysta i zdatna do użytku.

Macie inne pomysły na zadbanie o drewniane narzędzia kuchenne?

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Afrykański żar w końcu rozlał się nad Polską. Jak długo będziemy się cieszyć wysokimi temperaturami? Jest prognoza pogody na najbliższy czas

Jak informował portal „Życiepl.com”: Justyna Żyła otwiera się odnośnie swojej nowej miłości. Fani są zaskoczeni słowami byłej żony popularnego skoczka. O co chodzi

Z życia znanych ludzi informowaliśmy o: Plotki się potwierdziły. To już koniec małżeństwa Dody i Emila Stępnia. Piosenkarka wydała oświadczenie. Padły mocne słowa odnośnie przyczyn

Sprawdź także ten artykuł: Kondolencje płyną z całego świata do rodziny cenionej aktorki znanej z wielu filmów. Gwiazda przegrała z chorobą. Fani są zrozpaczeni