Jak wynika z informacji przekazanych przez portal "Jastrząb Post", Meghan Markle nie towarzyszy księciu Harry'emu w podróży do Wielkiej Brytanii, gdzie odbędzie się pogrzeb księcia Filipa. Co stoi za taką decyzją byłek księżnej Sussex?

Książę Harry żegna dziadka

W piątek 9 kwietnia w wieku 99 lat zmarł książę Filip. Mąż królowej już od dłuższego czasu zmagał się z poważnymi problemami ze zdrowiem. W połowie lutego książę trafił do szpitala, gdzie przez miesiąc lekarze starali się podreperować zdrowie księcia Filipa.

Śmierć księcia Edynburga była ogromnym ciosem dla całej rodziny królewskiej i brytyjczyków. W poruszających słowach swojego dziadka pożegnał książę Harry. Młodszy syn księcia Karola podziękował swojemu dziadkowi za "służbę, oddanie babci i bycie sobą". Zapewnił, że jemu, podobnie jak całemu światu, będzie brakowało księcia Filipa, którego on, Meghan, Archie i ich córeczka "zawsze będą mieli w sercu".

Książę Filip i książę Harry/YouTube @Entertainment Tonight
Książę Filip i książę Harry/YouTube @Entertainment Tonight
Książę Filip i książę Harry/YouTube @Entertainment Tonight

Meghan Markle nie pojawi się na pogrzebie księcia Filipa

Z doniesień "Daily Mail" wynika, że książę Harry wczoraj przyleciał do Londynu, gdzie czekała na niego ochrona. Książę zobowiązany jest do odbycia pięciodniowej kwarantanny - jej długość została skrócona ze względu na wyjątkowe okoliczności. W Wielkiej Brytanii nie pojawiła się żona księcia, Meghan Markle.

Jej podróż na pogrzeb księcia Filipa stała pod ogromnym znakiem zapytania od samego początku. Przede wszystkim ze względu na zaawansowaną ciążę Meghan. Z doniesień medialnych wynika, że lekarz prowadzący nie wyraził zgody na tak długi lot. Przyjaciele księżnej wskazują, że przeciwna lotowi była także mama Meghan, Doria.

Osoba z otoczenia księżnej zdradziła, że stres i emocje są ostatnią rzeczą, jakiej teraz potrzebuje żona księcia Harry'ego. Meghan uznała, że to dobry moment, żeby Harry spróbował odnowić swoje relacje z księciem Karolem i Williamem. Ona sama "wie, że tego chciałby książę Filip i że jest gotowa wybaczyć i pójść naprzód" - zdradzila przyjaciółka Meghan.

Co sądzicie o całej sprawie?

To też może cię zainteresować: Poruszające słowa królowej Elżbiety po odejściu męża. Zdradził je syn królowej

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Kobieta mówi, że była na "tamtym świecie" trzykrotnie. Opowiedziała o swoich niezwykłych doświadczeniach

O tym się mówi: Adam Niedzielski mówi o dynamicznym wzroście zakażań koronawirusem. Czy oznacza to wprowadzenie nowych obostrzeń