Jak podaje portal "Fakt", książę William odniósł się do oskarżeń, jakie w słynnym wywiadzie Oprah, sformułowała wobec rodziny królewskiej Meghan Markle. Przypomnijmy, żona księcia Harry'ego poinformowała, że padła ofiarą rasizmu ze strony członków brytyjskiej rodziny królewskiej. Co powiedział?

Książę William reaguje na oskarżenia Meghan Markle

Książę William wspólnie ze swoją żoną Kate, odwiedził jedną ze szkół w Stratford. To właśnie tam został zapytany przez dziennikarzy Sky News o jeden z zarzutów, jakie wobec jego rodziny sformułowała jego bratowa. W odpowiedzi na pytanie o to, czy członkowie rodziny królewskiej są rasistami, zapewnił, że nie. Dodał również, że nie rozmawiał jeszcze z Harrym po wywiadzie, ale zamierza to zrobić.

Książę Harry i Meghan Markle/ YouTube @Suzanne Marie
Książę Harry i Meghan Markle/ YouTube @Suzanne Marie
Książę Harry i Meghan Markle/ YouTube @Suzanne Marie

Wywiad Meghan i Harry'ego wywołał na świecie niemałe zamieszanie. Na Wyspach i w Stanach Zjednoczonych wywołał prawdziwą burzę. Zarzuty o rasizm w rodzinie króelewskiej nie były jedynymi, jakie sformułowała amerykańska aktorka. Zdradziła, że przed ślubem do łez doprowadziła ją księżna Kate i nie otrzymała pomocy, kiedy miała myśli samobójcze.

Do tego doszedł zarzut, że Archie nie dostał tytułu książęcego właśnie dlatego, że jest dzieckiem mieszanej rasy. Odmówiono mu również ochrony. Do tego oskarżenia szybko odniosła się brytyjska prasa, wskazując, że tytuł ten mają prawo nosić najstarsi synowie monarchów. Warto przypomnieć, że dzieci księcia Edwarda (najmłodszego syna królowej Elżbiety) również nie otrzymali tytułów oraz ochrony.

Chrzest Archiego/ YouTube @Suzanne Marie
Chrzest Archiego/ YouTube @Suzanne Marie
Chrzest Archiego/ YouTube @Suzanne Marie

Wywiad u Opryh sprawił, że przepaść między Harrym i Meghan, a resztą członków brytyjskiej rodziny królewskiej jeszcze mocniej się pogłębiła. Sprawę ma próbować załagodzić królowa Elżbieta, która ponoć osobiście ma rozmawiać z Sussexami.

Co sądzicie o całej sprawie?

To też może cię zainteresować: Przyjaciółka Megahan Markle zdradziła, jaka eksksiężna jest naprawdę. To zaskakujące, co potrafi zrobić dla bliskich

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Żart pana młodego na ślubie miał poważne konsekwencje. Urzędniczka odmówiła udzielenia ślubu

O tym się mówi: Zamachowscy nie marnują pieniędzy. Choć ostatnio niezwykle się im powodzi, wolą żyć skromnie. Para pokazała swoje mieszkanie