Jak podaje portal "Mirror", na plaży Broad Haven South w Pembrokeshire w Walii, dokonano zaskakującego odkrycia. Mierząca około 7 metrów morska bestia jest dla naukowców zagadką. Aby ją zidentyfikować niezbędne jest przeprowadzenie kolejnych testów.

Tajemnicze znalezisko na plaży w Walii

Na jednej z walijskich plaż odkryto szczątki morskiego stworzenia, które mierzyło około 7 metrów i osiągnęło wagę 4 ton. Niestety zwierzę nie miało twarzy, co znacznie utrudniło proces jego identyfikacji. Aby odkryć z czym mamy do czynienia, naukowcy muszą wykonać testy.

Odkrycia szczątków dokonano w zeszłym tugodniu. Niestety w związku ze stopniem rozkładu ciała morskiej bestii, naukowcy nie są w stanie określić z czym mają do czynienia. Matthew Westfield, koordynator CSIP w Walii, powiedział, że zwierzę umarło na morzu, gdzie pływało przez jakiś czas za nim woda wyrzuciła je na brzeg.

Znalezisko na plaży/ mirror.co.uk
Znalezisko na plaży/ mirror.co.uk
Znalezisko na plaży/ mirror.co.uk

Zdjęcia szczątków morskiego stworzenia pokazują resztki szarej skóry i prześwitujące już miejscami kości. Niestety nie zachowała się żadna cecha charakterystyczna ciała, która umożliwiałaby stwierdzenie z jakim gatunkiem stworzenia mamy do czynienia.

Matthew Westfield podkreślił, że choć szacuje się długość zwierzęcia na około 7 metrów, to nie jest to wielkość pewna - zwierzę mogło być znacznie więsze. Choć nie ma jeszcze pewnych odpowiedzi oględziny szczątków co nieco zdradzają.

Pierwszym i oczywistym tropem był wieloryb. Jednak już po pierwszych oględzinach było wiadomo, że jest on błędny. Po czym to stwierdzono?

Znalezisko na plaży/ mirror.co.uk
Znalezisko na plaży/ mirror.co.uk
Znalezisko na plaży/ mirror.co.uk

"Pierwszą wskazówką był zapach zgniłej ryby. Rozkładające się ryby mają inny zapach niż rozkładające się wieloryby" - zdradził Matthew Westfield. O tym, że nie mamy do czynienia z wielorybem świadczą również kości. Możliwe, że wyrzucone na plaży w Walii szczątki należą do rekina olbrzymiego lub rekina wielorybiego.

Ostatecznej odpowiedzi dostarczą wyniki badań. Jesteście ciekawi, co to za zwierzę?

To też może cię zainteresować: Zima znów da się we znaki. W Polsce znowu spadnie śnieg. Prognoza pogody nie pozostawia złudzeń, na wiosnę trzeba poczekać

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Dlaczego Magda Mołek nie ochrzciła swoich dzieci? Gwiazda wypowiedziała się o sposobie wychowania synów. Zdradziła tajemnicę własnej rodziny

O tym się mówi: GIF wycofuje kolejne popularne leki. Mogą być niebezpieczne. Należy się ich natychmiastowo pozbyć