Do mediów dotarła wiadomość o wycofaniu kolejnych popularnych leków, których dotychczas chętnie używali pacjenci. W aptekach nie znajdziemy już części partii medykamentów, które zostały uznane przez GIF za niebezpieczne.

GIF wycofał kolejne leki

Portal Gazeta Pomorska podał do informacji, że Główny Inspektorat Farmaceutyczny wycofuje kolejne leki z aptek. Chodzi o te partie środków, które uznano za potencjalnie szkodliwe.

Apteka. Źródło: Youtube Życie jest Piękne - Turek
Apteka. Źródło: Youtube Życie jest Piękne - Turek

Decyzja została wydana 3 marca. Według niej Główny Inspektorat Farmaceutyczny wycofał produkty Bufomix Easyhaler oraz Formoterol Easyhaler.

Główny Inspektorat Farmaceutyczny otrzymał informację z Fińskiej Agencji Leków Fimea drogą elektroniczną. Zaznaczano w niej, że należy wycofać prewencyjnie wymienione serie leków, ponieważ inhalator Easyhaler może być wadliwy w zakresie komory zbiorczej, w której z kolei przechowywany jest proszek do inhalacji.

GIF potraktował sprawę bardzo poważnie i poinformował o natychmiastowej wykonalności swojej decyzji – leki znikają z półek już teraz. W przypadku leku Formoterol Easyhaler w dawce 12 miligramów mowa o partiach 2006402 z terminem ważności do 05.2022 oraz 2035257 z terminem ważności do 11.2022 roku.

Apteka/screen Youtube
Apteka/screen Youtube

W przypadku leku Bufomix Easyhaler w dawce 320 mcg + 9 mcg wycofanie dotyczy serii o numerze 2032584 z terminem ważności do 10.2022 roku.

Z leków tych korzysta się w leczeniu astmy i chorób płuc. Pacjenci powinni dla własnego bezpieczeństwa zutylizować wadliwe partie, niestety jednak nie otrzymają zwrotu środków za wadliwe leki.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: MARTA KACZYŃSKA ZASKOCZONA? JEJ CÓRKA POSTANOWIŁA UJAWNIĆ PRAWDĘ NA TEMAT RODZINY. SŁOWA NASTOLATKI W CHWILI SZCZEROŚCI SĄ NAPRAWDĘ PORUSZAJĄCE

O tym się mówi w Polsce: KIEPSKIE WIEŚCI DLA MILIONÓW POLSKICH OBYWATELI. RZĄD SZYKUJE NOWY PODATEK, KTÓRY MA DOTKNĄĆ POPULARNY SPRZĘT. WZROST CEN MOŻE BYĆ OGROMNY

O tym się mówi na świecie: JAK CZUJE SIĘ OBECNIE KSIĄŻĘ FILIP? HOSPITALIZACJA MĘŻA KRÓLOWEJ ELZBIETY II TRWA. INFORMACJE NA TEMAT STANU TEŚCIA PRZEKAZAŁA CAMILLA PARKER BOWLES

Z życia gwiazd: MARYLA RODOWICZ UJAWNIŁA POTĘŻNY BŁĄD ZWIĄZANY ZE SZCZEPIONKAMI! CZY GWIAZDA NIE ZOSTANIE ZASZCZEPIONA? ARTYSTKA UJAWNIA ABSURD SYTUACJI