Kalendarzowa zima jeszcze się nie skończyła, ale Polacy raczej spodziewali się, że teraz mroźna pora roku ustąpi miejsca coraz cieplejszym dniom – w ostatnim czasie tak zresztą było.

Warto przypomnieć, że wiosna według kalendarza zacznie się 21 marca. Zdaje się, że pogoda również przypomniała sobie o tym fakcie – prognoza jasno świadczy o tym, że na wiosnę należy chwilę poczekać.

Śnieg. Źródło: Youtube Sputnik Polska
Śnieg. Źródło: Youtube Sputnik Polska

Zima znowu przyjdzie do Polski?

Super Express zdradził, jaka jest prognoza pogody na czwartek, 4 marca 2021 roku. Zdaniem specjalistów z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej będzie naprawdę ciekawie – pogoda zdecydowanie dostarczy nam wrażeń.

Okazuje się bowiem, że mogą wystąpić nie tylko zachmurzenia, ale także deszcz oraz… śnieg. Jeśli zatem zamierzaliście schować zimowe ubrania na dno szafy – polecamy odczekanie chwili dłużej, bo mogą się przydać.

Jak podał do wiadomości IMGW, część Europy, w której znajduje się Polska, znajdzie się pod wpływem niżu znad północno-zachodniej Rosji, który przyniesie do nas chłodny front atmosferyczny.

Śnieg. Źródło: Youtube AbcZabawa
Śnieg. Źródło: Youtube AbcZabawa

4 marca okaże się dniem, który zafunduje nam szczególnych wrażeń pogodowych, ponieważ będziemy mieli do czynienia z zachmurzeniem, opadami śniegu oraz deszczu ze śniegiem na północy Polski, a także opadami deszczu nad większością kraju.

Temperatury wynosić będą od 2 stopni na północnym wschodzie Polski do 13 na południu kraju, wiatr słaby, choć w górach będzie dąć z prędkością do 70 km/h.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: MARTA KACZYŃSKA ZASKOCZONA? JEJ CÓRKA POSTANOWIŁA UJAWNIĆ PRAWDĘ NA TEMAT RODZINY. SŁOWA NASTOLATKI W CHWILI SZCZEROŚCI SĄ NAPRAWDĘ PORUSZAJĄCE

O tym się mówi w Polsce: KIEPSKIE WIEŚCI DLA MILIONÓW POLSKICH OBYWATELI. RZĄD SZYKUJE NOWY PODATEK, KTÓRY MA DOTKNĄĆ POPULARNY SPRZĘT. WZROST CEN MOŻE BYĆ OGROMNY

O tym się mówi na świecie: JAK CZUJE SIĘ OBECNIE KSIĄŻĘ FILIP? HOSPITALIZACJA MĘŻA KRÓLOWEJ ELZBIETY II TRWA. INFORMACJE NA TEMAT STANU TEŚCIA PRZEKAZAŁA CAMILLA PARKER BOWLES

Z życia gwiazd: MARYLA RODOWICZ UJAWNIŁA POTĘŻNY BŁĄD ZWIĄZANY ZE SZCZEPIONKAMI! CZY GWIAZDA NIE ZOSTANIE ZASZCZEPIONA? ARTYSTKA UJAWNIA ABSURD SYTUACJI