Jak podaje portal "Wirtualna Polska", w poniedziałek 22 marca w godzinach przedpołudniowych odbyło się uroczyste odznaczenie Roberta Lewandowskiego Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski, przyznanym mu przez prezydenta Andrzeja Dudę. Wyróżnienie przyznane w Pałacu Prezydenckim Lewandowskiemu jest drugim po Orderze Orła Białego odznaczeniem cywilnym w Polsce. Pierwszy raz w historii został nim odznaczony piłkarz.

Robert Lewandowski

Robert Lewandowski odebrał odznaczenie z rąk Andrzeja Dudy. Piłkarz przebywa obecnie w Polsce na zgrupowaniu Polskiej Reprezentacji Narodowej przed meczami eliminacyjnymi do Mistrzostw Świata. Biało-czerwoni zmierzą się z Węgrami (25 marca), Andorą (28 marca) i Anglią (31 marca).

Prezydent Andrzej Duda określił Roberta Leandowskiego "bohaterem narodowym" i stwierdził, że piłkarz ma szanse na jeszcze wyższe odnaczenia państwowe, bo "jest młodym sportowcem, na fali wznoszącej". Głowa państwa podreślił, że "Lewy" ma ogromny talent, ale za jego sukcesami stoi także ciężka praca. Zdaniem Andrzeja Dudy Robert Lewandowski "w niezwykły sposób reprezentuje Polskę" i "buduje dobre imię Polski wszędzie tam, gdzie gra w piłkę".

Robert Lewandowski ma za sobą wyjątkowo udany sezon, w trakcie którego wspólnie z drużyną Bayern Monachium sięgnął aż po sześć ważnych trofeuów. Wygrał z kolegmi Bundesligę, Puchar i Superpuchar Niemiec, Ligę Mistrzów, Superpuchar UEFA, a take Klubowe Mistrzostwa Świata.

W tym sezonie może się udać Lewemu pobić rekord Gerda Muellera, który w niemieckiej lidze zdobył w ciągu jednego sezonu (1971/1972) aż 40 bramek. Polak jest na dobrej drodze, bo już teraz ma na swoim koncie 35 goli, a do końca sezonu rozegra jeszcze osiem spotkań.

Co sądzicie o odznaczeniu Roberta Lewandowskiego Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski?

To też może cię zainteresować: Jak będzie wyglądała Wielkanoc w polskich kościołach? Pojawiły się pierwsze komunikaty

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Elegancki mężczyzna poprosił go o wsparcie finansowe. Gdy dał mu 10 złotych, w sklepie wszyscy go wyśmiali. O co chodzi

O tym się mówi: Wielu mieszkańców wsi boi się o własne zdrowie i życie. Szkodniki opanowały gospodarstwa i mocno gryzą. Czy powracają właśnie biblijne plagi