Lokalni rolnicy uchwycili coś niebywałego na filmach budzących dreszcz. Tysiące myszy biegających po ich ziemi i budynkach stanowią realne zagrożenie.

Biblijna plaga myszy?

Po latach suszy wiejskie tereny Nowej Południowej Walii i części Queensland cieszyły się rekordowymi zbiorami ze względu na ostatnią porę deszczową. Ale ten napływ nowych produktów i zbóż doprowadził do eksplozji populacji myszy. Miejscowi mówią, że zaczęli dostrzegać stada na północy w październiku i od tego czasu fala gryzoni rozprzestrzenia się na południe, przybierając rozmiary biblijne.

Miejscowi, którzy miesiącami likwidowali myszy i szczury dostające się do ich domów, sklepów i samochodów, modlą się, że ulewny deszcz pomoże je zlikwidować. Trzech pacjentów szpitala w regionalnej Nowej Południowej Walii zostało ugryzionych przez myszy w miarę nasilania się plagi gryzoni. NSW Health potwierdziło, że pacjenci zostali pogryzieni w Tottenham, Walgett i Gulargambone. „Złożono raporty o mieszkańcach lub pacjentach otrzymujących drobne ukąszenia… i zapewniono odpowiednie leczenie” - powiedział rzecznik NSW Health. Western Local Health District otrzymał jeden raport dotyczący choroby związanej z myszami znanej jako limfocytowe zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych [LCM] w regionie. „Choroba jest powiązana z myszami, ale występuje bardzo rzadko” - powiedziała dyrektor ds. Zdrowia publicznego Priscilla Stanley. „Ludzie opisywali ból.

Czerwone oczy są objawem. Incydenty szpitalne podkreślają, jak poważna stała się plaga myszy w regionalnej Nowej Południowej Walii. Rolnicy poszukujący awaryjnej trucizny Rolnicy w całym stanie desperacko poszukują nowych metod zwalczania gryzoni, aby uchronić swoje oziminy przed zniszczeniem.

Populacje szkodników drastycznie wzrosły, podobnie jak doniesienia o rujnowaniu upraw, niszczeniu przechowywanego siana i atakowaniu silosów, szop i domów. Prezes Stowarzyszenia Rolników Nowej Południowej Walii, James Jackson, powiedział, że rząd stanowy potrzebuje pilnych działań w celu opanowania plagi. „Dźwignia, którą możemy pociągnąć, to APVMA [Australijski Urząd ds. Pestycydów i Leków Weterynaryjnych], a jest nią uzyskanie pozwolenia na użycie w nagłych wypadkach, abyśmy mogli faktycznie traktować ziarno rolników, które nie jest sterylizowane” - powiedział Jackson.

O tym się mówi: "Sanatorium miłości". Kto zgłosił Krystynę do programu? Media donoszą, że to nie była od razu jej decyzja

Zerknij: Media donoszą o rozstaniu Zbigniewa i Moniki Zamachowskich. Czy aktor zostawił wszystko Monice i przeprowadził się do kawalerki