Ogromna większość z nas zwykła regularnie prać pościel i prześcieradła, gdyż doskonale wiemy, że ich regularna dezynfekcja jest kluczem do zdrowia. W łóżku spędzamy bowiem jedną trzecią naszego życia, a spanie w brudnych pieleszach, pełnych drobnoustrojów nie jest ani przyjemne, ani tym bardziej nie służy naszym organizmom.

Wiele osób zapomina jednak o tym, że regularnego czyszczenia wymaga również materac, na którym śpimy. W nim również gromadzi się masa kurzu, roztoczy i chorobotwórczych bakterii. Niestety, jeśli wypranie pościeli, kołder, poduszek i prześcieradeł nie jest wielkim wyzwaniem, tak pranie materaca może nastręczać sporo trudności. Jak to zrobić bez większego wysiłku?

Materac również wymaga prania! Jak to zrobić bez wysiłku? Jest sposób!

Choć materac może na pozór wydawać się czysty i higieniczny – przykrywamy go bowiem prześcieradłem, który regularnie zmieniamy – tak roztocza, kurz i bakterie gromadzą się również i w nim. Jak wyjaśnia serwis O2, szczególnie roztocza mogą narobić wiele kłopotu, gdyż często są przyczyną alergii, pokrzywek na skórze, a w skrajnych wypadkach mogą wywołać astmę!

Materac wymaga również czyszczenia ze względu choćby na ewentualne plamy, które mogą powstać podczas snu, a także plamy z potu. Jednak samo pranie materaca może przyprawić o ból głowy niejedną panią domu. Jak to zrobić szybko i sprawnie, a jednocześnie skutecznie?

Materac powinien być prany średnio raz na dwa miesiące. Warto pamiętać, aby do jego czyszczenia nie używać zbyt dużo wody, gdyż w ten sposób może zawilgotnieć, a nawet możliwe jest wdanie się stęchlizny i grzyba. Niezwykle prosta metoda na czyszczenia materaca to użycie sody oczyszczonej i kwasku cytrynowego.

Wpierw należy porządnie odkurzyć materac, a później rozsypać na całej powierzchni dwie torebki sody oczyszczonej (200 g) i zostawić na pół godziny. Później wystarczy już tylko odkurzyć ponownie lub zdjąć sodę za pomocą wilgotnej gąbki.

Plamy lub zabrudzone miejsca warto obsypać obficie kwaskiem cytrynowym i po kilku minutach próbować je usunąć, delikatnie pocierając wilgotną gąbką. Trudne do wywabienia plamy powinny zniknąć z łatwością przy użyciu spray’u wykonanego z 3 łyżek sody oczyszczonej, szklanki wody utlenionej i małej ilości płynu do mycia naczyń. Aby materac pozbawić bakterii warto użyć do jego czyszczenia olejku z drzewa herbacianego, który poza tym ma piękny zapach.

Materac/Youtube @The Sleep Sherpa

Jak informował portal "Życie Polska": DZIENNIKARKA ZAJRZAŁA DO PODRĘCZNIKÓW SZKOLNYCH DLA PIERWSZOKLASISTÓW. JEJ ODKRYCIE CAŁKIEM PORAZIŁO RODZICÓW UCZNIÓW. ZNALAZŁ SIĘ TAM DZIWNY WIERSZYK

Przypomnij sobie: NIEBYWAŁE INFORMACJE O KSIĘCIU WILLIAMIE TRAFIŁY DO MEDIÓW. CZY NASTĘPCA TRONU MA ZUPEŁNIE INNĄ TWARZ NIŻ OFICJALNA? DO SIECI TRAFIŁA KŁÓTNIA Z BRATEM

Portal "Życie Polska" pisał również: WIELKA STRATA DLA MILIONÓW POLAKÓW. NIE MA JUŻ WŚRÓD NAS JEDNEGO Z LEGENDARNYCH POLSKICH LEKTORÓW! JEGO GŁOS ZOSTANIE Z NAMI NA ZAWSZE. MIAŁ 77 LAT

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: SŁOWA MAGDY GESSLER O NIEZASZCZEPIONYCH WYWOŁAŁY WIELKIE PORUSZENIE W SHOW-BIZNESIE. EDYTA GÓRNIAK POSTANOWIŁA ZAREAGOWAĆ. JEJ WYPOWIEDŹ POWALA