Są to energochłonne urządzenia w naszych domach: 55% energii elektrycznej zużywanej przez domy to „wina” ich urządzeń elektrycznych. Lodówki, pralki, telewizory, komputery... Jeśli chcesz oszczędzać energię elektryczną i być bardziej wydajnym, Twoim pierwszym celem powinny być urządzenia elektryczne.

Jak zmniejszyć zużycie energii elektrycznej?

Najlepszą rzeczą do zrobienia jest używanie urządzeń elektrycznych o najwyższej możliwej klasie efektywności energetycznej, ale jeśli nie jesteś w stanie wymienić wszystkich swoich urządzeń, powinieneś dowiedzieć się, które urządzenia powodują wzrost rachunku i zacząć wdrażać środki oszczędzania energii.

Lodówka: zużywa jedną trzecią całej zużywanej przez Ciebie energii elektrycznej To niewątpliwie „król mocy” w domu. Lodówki to niezbędne elementy w każdej nieruchomości. Dlatego nie mają żadnych skrupułów, aby zużywać do 30,6% energii elektrycznej w Twoim domu. Aby uniknąć nadmiernego spożycia, ważne jest, aby nie zostawiać otwartych drzwi lodówki, ponieważ znacznie zwiększa to nakład pracy, jaką musi wykonać silnik i nie wkładać gorącej żywności do lodówki, ponieważ wysiłek potrzebny do schłodzenia żywności powoduje zużywa jeszcze więcej energii. Najbardziej wydajne lodówki to te z oceną klasy A+++, które zużywają do 80% mniej niż lodówki klasy D.

Pralka: W zaciętej walce o drugie miejsce pralki zużywają 11,8% energii naszych urządzeń elektrycznych. Aby oszczędzać energię przy użyciu tego urządzenia elektrycznego, należy używać tylko krótkich programów i ustawiać temperaturę na zimne pranie, gdy tylko jest to możliwe. Ponadto, jeśli pralka nie jest wyposażona w system regulacji obciążenia, należy używać jej tylko wtedy, gdy jest pełna i przy niskiej lub umiarkowanej temperaturze, ponieważ podgrzewanie wody stanowi większość zużywanej energii.

Telewizor: Jeden z królów domu: zużywa 12% całkowitego zużycia urządzeń elektrycznych w twoim gospodarstwie domowym. Najważniejszym sposobem oszczędzania energii za pomocą tego urządzenia jest nie pozostawianie go w trybie czuwania. Zawsze należy całkowicie wyłączyć telewizor, ponieważ w trybie czuwania może zużywać tyle samo energii, co komputer w pełnym zakresie. Należy również pamiętać, że telewizory z technologią LED zużywają o 25% mniej energii niż telewizory LCD i do 40% mniej niż telewizory plazmowe.

O tym się mówi: Popularne seriale znikają z ramówki na czas wakacji. Po przerwie część obsady może już nie wrócić. Jakie są przyczyny takich decyzji

Zerknij: Marta Kaczyńska zrobiła coś, czego lekarze nie pochwalają. Takie zachowanie może mieć poważne konsekwencje. O co chodzi