Podczas odżywiania się mogą mechanicznie przenosić wirusy i bakterie, które powodują groźne choroby.

Jak poradzić sobie z bolimuszką

Występują w większości krajów na całym świecie i są szczególnie powszechne tam, gdzie hodowani są ich gospodarze. To dlatego, że rozmnażają się na odchodach zwierzęcych. To właśnie w procesie hodowli pojawia się coś zaskakującego o tych owadach.

Nowe badania pokazują, że samice much stajennych starannie wybierają miejsce składania jaj, aby zapewnić potomstwu najlepszy start w życie. Wygląda na to, że wyrażenie „matka wie najlepiej” jest prawdziwe nawet w przypadku much.

Mucha stajenna ma inny otwór gębowy, niż zwykła mucha domowa, więc należy zastosować inny środek do zwalczania jej. O ile w przypadku zwykłej muchy domowej pomaga środek pokarmowy, to w przypadku bolimuszki należy sięgnąć po specyfiki zewnętrzne.

Skuteczne też mogą okazać się pułapki na bolimuszki. Taka pułapka modyfikuje światło wpadające przez specjalny półprzezroczysty materiał i powoduje, że bolimucha widzi „migoczący” obraz jak miraż w upalny dzień. To w połączeniu z czarną górną i dolną częścią sprawia, że ​​Stajnia Mucha myśli, że jest ciepłym zwierzęciem, a to oznacza, że ​​jest tam krew.

Jeśli nie chcemy, aby w naszym towarzystwie znalazły się te owady, lepiej pilnować czystości wokół domu, podwórka, czy ogrodu. Zwierzęce odchody są miejscem lęgowym, które musze mamusie wybierają, by dać życie kolejnym pokoleniom.

Podsumujmy:

Usuń całą gnijącą materię organiczną, obornik, stare bele siana itp. Rozwija się również w wilgotnej roślinności. Zwiększenie populacji naturalnych wrogów w pobliżu obszarów lęgowych powinno być skuteczne. Umieść pułapki na muchy w pobliżu obszarów lęgowych lub między tobą a tymi obszarami. Spryskaj zwierzęta środkami odstraszającymi owady z dala od miejsca, w którym będą.

O tym się mówi: Ważne zmiany, które dotkną miliony Polaków. Na początku 2022 roku pojawią się istotne nowości w prawie spadkowym. Nie wszyscy będą mogli dziedziczyć

Zerknij: Fani zespołu „Ich Troje” nie rozpoznali Jacka Łągwy na zdjęciu z Michałem Wiśniewskim. Artysta komentuje jak bardzo się zmienił przez te lata