Tabletki do zmywarki zostały zaprojektowane tak, aby radzić sobie z twardą wodą, usuwać plamy i rozpuszczać tłuszcz i tłuszcz znajdujący się w produktach białkowych — nie powinno więc dziwić, że można ich używać do czyszczenia rzeczy poza zmywarką. Możesz zatem kupić tabletki do zmywarki, nawet jeśli nie masz zmywarki. Ten produkt przyda Ci się na codzień przy sprzątaniu w domu, a także na działce, czy ogrodzie, gdy jest pora na rozpoczęcie sezonu po zimie.

Twoje drzwi piekarnika

źródło: YouTube

Przypalony tłuszcz jest zawsze trudny do zniesienia — zwłaszcza jeśli znajduje się wewnątrz piekarnika. Użyj tabletki do zmywarki zanurzonej wcześniej w ciepłej wodzie, aby z łatwością wyszorować szybę i drzwi piekarnika. Przypalone garnki i patelnie Podobnie jak w przypadku drzwi piekarnika, tabletka do zmywarki z łatwością czyści przypalone i zatłuszczone patelnie. Chociaż z pewnością istnieją inne metody, ta działa, gdy jesteś zdesperowana i masz mało czasu.

Kosz na śmieci

Kosze na śmieci są obrzydliwe, ale nie powinny być obrzydliwe. Natychmiastowe wycieranie resztek jedzenia, które rozsypują się na pokrywie lub przedostają się na dno, utrzyma pojemnik w stosunkowo czystym stanie, ale dobrze jest myć go co najmniej dwa razy w roku. Napełnij kosz do maksimum ciepłą wodą i wrzuć do niej tabletkę do zmywarki. Poczekaj, aż się rozpuści, a następnie odczekaj godzinę przed wypłukaniem kosza gorącą wodą.

Toaleta

źródło: YouTube

Kiedy nadejdzie czas, aby zająć się łazienką, zacznij od wrzucenia tabletki do zmywarki do muszli klozetowej. Następnie umyj umywalkę, podłogę i prysznic, a toaletę zachowaj na koniec. W ten sposób tabletka zdąży się trochę rozpuścić i szorowanie muszli klozetowej będzie dziecinnie proste. Możesz także użyć tabletki do wyczyszczenia śladów pozostawionych przez twardą wodę.

Grill i meble ogrodowe

Gdy zaczyna się sezon grillowy, a altanka czeka na gości, warto odświeżyć wszystko po zimie. Gdy masz do dyspozycji tabletki do zmywarki, ciepłą wodę, gąbkę i miękkie szmatki, to już połowa sukcesu. Rozpuść tabletkę w ciepłej wodzie, i przecieraj zanurzoną w mieszance gąbką tapicerkę mebli, stoły i krzesła, a następnie przetrzyj swilżoną czystą wodą szmatką. Kolejną, suchą wytrzyj resztki wilgoci, a tapicerka wyschnie sama na świeżym powietrzu. Grilla także możesz doszorować podobnie, jak to jest w przypadku drzwiczek piekarnika - zmoczoną w ciepłej wodzie tabletką pocieraj elementy grilla, a gdy oczyścisz całość, obficie spłucz czystą, ciepłą wodą.

O tym się mówi: Kasia Tusk przyłapana po raz pierwszy po wiadomości o ciąży. Najnowsze zdjęcie rozwiewa wszystkie wątpliwości

Zerknij: Niezwykłe zdjęcie Pary Prezydenckiej trafiło do sieci. Trudno ich poznać