Są jednak dość wymagające w opiece. Aby storczyki mogły obficie kwitnąć, potrzebują specjalnego nawozu. Najlepszy specyfik, jaki każda gospodyni domowa może znaleźć w swojej apteczce.

Nadtlenek wodoru ma właściwości dezynfekujące. Jest to klarowna ciecz, która nie ma określonego zapachu. Jednak nie zapobiega to wpływowi na rośliny. Aby to zrobić, trzeba rozcieńczyć specjalną mieszankę wodą. Będzie przydatny ze względu na pierwiastki śladowe, które będą wspierać kwitnienie i wzrost storczyków.

Wpływ nadtlenku wodoru:

*stymuluje kwitnienie;
*wzmacnia odporność;
*leczy roślinę przed szkodnikami i chorobami;
*nasyca glebę tlenem.

Przepis na nawóz:

Będziesz potrzebował nadtlenku wodoru, który jest dostępny w każdej aptece po niskiej cenie, i zwykłej wody ze studni.

Aby uzyskać wymaganą mieszankę, należy wymieszać 1 litr wody z 2 łyżkami stołowymi nadtlenku wodoru. Orchideę należy podlewać raz w tygodniu. Możesz również spryskać liście rośliny tym nawozem.

Uwaga!

Nawóz jest szybciej wchłaniany przez liście.

Ta mieszanka wpływa na kwitnienie orchidei i jej wzrost. Chroni również roślinę przed szkodnikami i chorobami.

Jeśli kwiat usycha, do jego odzyskania nadaje się inna mieszanka: rozcieńczyć 3 łyżki stołowe nadtlenku wodoru w szklance wody i dodać 1 kroplę jodu. Należy wówczas spryskać orchideę opryskiwaczem co 5-7 dni.

To też może cię zainteresować: Córka Kasi Kowalskiej czuje się znacznie lepiej po zdrowotnych perturbacjach. Jak teraz wygląda Ola

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Michał Wiśniewski przeżywa trudne chwile. Wciąż nie poradził sobie z tą ogromą stratą. O co chodzi

O tym się mówi: Odszedł Bronisław Cieślak. Ewa Florczak zdradziła, jaki był naprawdę znany aktor