Wraz z nadejściem wiosny i plusowych temperatur, z zimowego snu obudziły się już kleszcze, które często psują nam wypoczynek na świeżym powietrzu czy spacer w parku lub lesie.

Są jednak naturalne sposoby by je odstraszyć i ochronić się przed ich ukąszeniem, które nie mają nieprzyjemnych skutków ubocznych preparatów chemicznych ze sklepów. Wystarczy odpowiedni zapach.

Geranium jest świetnym sposobem na kleszcze

Kleszcze przede wszystkim przyciąga do nas zapach potu. Dobrym pomysłem jest zneutralizowanie go dzięki zapachowi olejkowi z geranium, które otrzymuje się dzięki destylacji kwiatów pelargonii.

Olejek ma piękny zapach, który odrzuca kleszcze.

geranium / screen Pixabay
geranium / screen Pixabay
geranium / screen Pixabay

Jak przygotować naturalny preparat?

Są dwa sposoby na przygotowanie preparatu odstraszającego kleszcze.

W pierwszym trzeba przygotować 20 ml octu jabłkowego lub wódki, 20 ml wody oraz 30 kropelek olejku geraniowego. Wszystkie składniki należy zmieszać i przelać do butelki z atomizerem.

Ubrani najlepiej spryskać przed wyjściem, ale trzeba pamiętać, że zanim spryskamy skórę należy zrobić test uczuleniowy.

Druga opcja jest na bazie oleju. Potrzeba do niej ok. 50 ml oleju roślinnego oraz 5-10 kropel olejku geraniowego. Wymieszane składniki tworzą preparat do smarowania skóry.

Warto też pamiętać by po każdym wyjściu dokładnie sprawdzić swoje ciało. Kleszcze często wczepiają się pod kolanami, pachwinami i za uszami.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Niezwykłe zjawisko będzie można już wkrótce zaobserwować na niebie. Wiadomo skąd się bierze Różowa Pełnia i kiedy dokładnie wystąpi

Jak informował portal „Życiepl”: Ostatnie miejsce spoczynku Dariusza Gnatowskiego znanego z „Kiepskich” zaskakuje wiele osób. Co jest tam takiego niezwykłego

Z życia znanych ludzi informowaliśmy o: Aleksandra Kwaśniewska chwali się idealnym życiem na Instagramie pokazując zdjęcia z domu. Jest czego pozazdrościć córce byłego prezydenta

Sprawdź także: Mieszkanka jednego z polskich miast przeżyła chwile grozy. Nie spodziewała się znaleźć czegoś takiego w łazience