Ze względu na zmęczenie łatwo każdemu zapomnieć, że pralka już skończyła swoją pracę. Przebywając w ciepłym i wygodnym łóżku… Zbyt często pranie zaczyna się późnym wieczorem.

Ze względu na zmęczenie łatwo każdemu zapomnieć, że pralka już skończyła swoją pracę. W ciepłym i wygodnym łóżku zmuszenie się do rozwieszenia wypranej bielizny jest dla wielu zbyt trudne.

Jednak eksperci od sprzątania twierdzą, że mokre pranie można pozostawić w pralce nawet do 12 godzin, po czym zacznie pachnieć wilgocią. Opinia eksperta dotycząca pozostawiania mokrego prania na w pralce - Lucinda Ottush jest ekspertem w Whirlpool Tissue Science Institute.

Jej zdaniem nie ma potrzeby natychmiastowego wyjmowania mokrych ubrań z pralki. Lucinda twierdzi, że pranie można pozostawić w pralce od 8 do 12 godzin, pod warunkiem, że zaraz po tym zostanie rozwieszone. Uważa też, że można zostawić pranie w samochodzie.

Jednym ze sposobów sprawdzenia, czy pranie zostało rozwieszone na czas jest jego ostry zapach. Pojawia się, gdy pleśń i bakterie rosną na wilgotnej odzieży. Eksperci twierdzą, że pozostawienie prania w pralce na krótki czas nie jest czymś złym.

Jeśli wywiesisz rano wieczorne pranie do wyschnięcia, wszystko będzie dobrze. Zanim jednak zaczniesz wieszać pranie, upewnij się, że nie pachnie wilgocią, w przeciwnym razie będziesz musiała powtórzyć pranie. Zgodnie z radą ekspertów, teraz nie ma potrzeby wychodzenia w nocy z ciepłego łóżka, a rano można spokojnie wszystko powiesić do wyschnięcia bez zapachu wilgoci.

Zobacz także: Odeszła Ewa Wawrzoń. Fani nadal są zachwyceni jej miłością z Januszem Bukowskim. Historia ich relacji wzrusza do łez

Może cię zainteresować: Patrycja Sołtysik ogłosiła wieści, na które czekali fani. Pokonała chorobę, która zdominowała służbę zdrowia

Pisaliśmy również o: Niezwykła wycieczka do sklepu. Chłopiec i jego pies rozczulili wszystkich internautów. Dziecko zrobiło coś niespodziewanego