Dla wielu osób domowe porządki stanowią prawdziwą zmorę - często, pomimo kilkugodzinnych starań, pomieszczenia nadal nie są tak czyste i błyszczące, jak można by sobie było wymarzyć. Z pomocą przychodzi kilka trików, dzięki którym sprzątanie stanie się szybkie i przyjemne, a przede wszystkim - skuteczne!

Sposób na czysty piekarnik

Brudny piekarnik potrafi być prawdziwym utrapieniem, którego wiele osób nie potrafi się skutecznie pozbyć. Pomóc w tym może rzecz, którą każdy z nas posiada w swoim domu - soda oczyszczona. Należy ją zmieszać z niewielką ilością wody, tak, by uzyskać konsystencję pasty. Uzyskaną mieszkanką należy pokryć wnętrze piekarnika, zostawić na noc, a następnie umyć urządzenie wilgotną szmatką. Przy bardziej uciążliwych zabrudzeniach, których nie pokona soda oczyszczona, pomóc może ocet i woda.

Perfekcyjnie przejrzyste okna

Niezwykle żmudną pracą okazuje się dla wielu mycie okien - pozostające na nich smugi i zacieki skutecznie zniechęcają nas do tej czynności. Jest jednak sposób, by na zawsze pozbyć się tych uciążliwych mankamentów - przy myciu szyb ściereczkę wystarczy zastąpić... gazetami! Sprawi to, że szyby staną się naprawdę przezroczyste.

Kuchenka mikrofalowa nigdy nie była tak lśniąca

Sposób na czystą mikrofalówkę jest tak prosty, że trudno uwierzyć w jego prawdziwość. Wystarczy bowiem do środka kuchenki włożyć miseczkę z dwoma połówkami cytryny zalanymi wodą, a następnie uruchomić ją na 4 minuty. Po tym czasie stanie się ona wręcz lśniąca!

Koniec brzydkiego zapachu z lodówki

Zapach z lodówki u wielu osób wywołuje odruchy wymiotne - i nic dziwnego, potrafi on być bowiem naprawdę odrażający. Istnieje jednak prosty sposób, by się go pozbyć. Wystarczy umyć wnętrze lodówki octem - nie dość, że przestanie ona śmierdzieć, to stanie się o wiele czystsza i mniej podatna na rozwój bakterii!

Przy pomocy tych prostych trików codzienne sprzątanie już nigdy nie będzie uciążliwe!

Zobacz także: Złodzieje czyhali na literacką nagrodę Olgi Tokarczuk. Udało im się zdobyć pieniądze innej pisarki

Może cię zainteresować: Ta dwunastolatka swoją dojrzałością zaskoczyła nawet wymagającego sędzię. Niecodzienny występ w jednym z programów muzycznych

Pisaliśmy również o: Joanna Krupa opuszcza ukochaną Kalifornię? Wiadomo już, gdzie chciałaby się przeprowadzić. Czy gwiazda po latach wróci do Polski