Pojawiają się tak niespodziewanie i budują swoje domy na miejscu, że nie masz czasu tego zauważyć. A za mrówkami natychmiast pojawia się paskudna mszyca. Więc te pozornie nieszkodliwe owady przynoszą im tylko krzywdę.

Obecnie istnieje ogromna liczba różnych środków, które pomagają pozbyć się mrówek. Ale nie wszystkie z nich są skuteczne i bezpieczne w ogrodzie. Każdy, kto zetknął się z tymi owadami, wie, że bardzo trudno się ich pozbyć. Szybko tworzą kolonie, które mogą następnie przenieść.

Nie mogłem więc przez bardzo długi czas przezwyciężyć tego ataku. Ale pewnego dnia przypadkowo natknąłem się na jedną metodę i postanowiłem spróbować. Rozłożyłem kilka skórek bananów w moim ogrodzie. Od tego czasu minęły trzy lata i więcej mrówek nie widziałem. Teraz opowiem ci wszystko szczegółowo.

Banan nie jest potrzebny w całości, a konkretniej chodzi o użycie samej skórki. Ale nie wszystkie skórki są odpowiednie, tylko z dojrzałych lub lekko przejrzałych owoców, gdy pojawiły się na nich ciemne plamki. Mrówki nie przepadają za zielonymi bananami, jaki jest tego powód, nie wiem. Ponadto skórka z banana przyciąga nie tylko mrówki, ale także inne szkodniki. Jednak najpierw musisz przetworzyć skórkę.

Jak obrobić skórkę banana

Weź kwas borowy (10 g) i rozcieńcz w litrze ciepłej wody. Namocz skórkę w powstałym roztworze.

Musisz go przechowywać przez co najmniej dwie godziny i nie dłużej niż 48 godzin. Skórka powinna wchłonąć przygotowany roztwór.

Następnie rozprowadź skórkę po ogrodzie i okresowo dodawaj świeżą, ponieważ stara przestaje przyciągać mrówki. Rozłóż skórkę tam, gdzie są mrówki.

Ponadto kwas borowy zostanie wchłonięty do gleby, a to tylko poprawi jej żyzność.

To też może cię zainteresować: Tajemnica wieku Małgorzaty Rozenek od lat frustruje wielu internautów. Czy teraz celebrytka w końcu ujawniła prawdę przy okazji zapisów do szczepień

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Krzysztof Jackowski przypomina swoją przepowiednię na kwiecień. W tym miesiącu ma się wszystko zacząć. O co chodzi i co się wkrótce wydarzy

O tym się mówi: Zdjęcie Anny Lewandowskiej z Laurą zachwyciło internautów. Dziewczynka jest już naprawdę duża