Korzystanie z odpowiednich narzędzi i metod może jednak uprościć to żmudne zadanie, pozostawiając szklane powierzchnie lśniąco czyste i oszczędzając na dłuższą metę dużo pieniędzy.

Kierunek mycia ma znaczenie

Jeśli naprawdę chcesz, aby Twoje okno lub lustro było wolne od smug, czyść je od góry do dołu. Ponieważ roztwór czyszczący może kapać, wykorzystaj grawitację na swoją korzyść i pozwól, aby środek czyszczący kapał na obszary, których jeszcze nie umyłeś. Rozpocznij od góry i zejdź w dół, aby upewnić się, że na szklanej powierzchni, która jest już idealnie oczyszczona, nie pojawią się krople.

Na mycie okien wybierz pochmurny dzień

Możesz pomyśleć, że powinno być odwrotnie, ponieważ brud na szybie jest lepiej widoczny, gdy do środka wpada słońce. Jednak słońce może przedwcześnie wysuszyć płyn do mycia okien, pozostawiając resztki i smugi. Jeśli zaczekasz na mycie okien w pochmurny dzień, roztwór czyszczący pozostanie, dopóki go nie wytrzesz i otrzymasz wspaniały połysk bez smug.

Użyj gumowej ściągaczki

YT

To niesamowite, jaką różnicę robi to proste narzędzie na szklanych powierzchniach. Czasami pierwsze przetarcie szmatki nie usuwa całego roztworu czyszczącego, a konieczność ponownego przetarcia powierzchni szkła to gwarancja, że ​​pojawią się zacieki. Jednak użycie ściągaczki ułatwia polerowanie każdej części okna. Wycieraczka z długim uchwytem jest niezbędna, jeśli będziesz robić wysokie okna, a także spełni podwójną rolę podczas czyszczenia ścian i drzwi pryszniców.

Sprawdź działanie starej receptury na domowy środek czyszczący

Czasami domowe rozwiązania sprawdzają się najlepiej, są bardziej ekonomiczne i nie zawierają nieznanych chemikaliów. Aby stworzyć własny środek do czyszczenia szkła, wymieszaj 1 szklankę alkoholu do wycierania, 1 szklankę wody i 1 łyżkę stołową octu. Użycie alkoholu izopropylowego i białego octu razem tworzy szybko odparowujący środek do czyszczenia szkła i luster, który konkuruje z markami komercyjnymi. Można go również użyć, aby nadać ładny połysk twardym płytkom, chromowi i innym powierzchniom.

Zużyj w końcu stare szare gazety

Niektórzy ludzie przysięgają na gazetę, że wypolerują ich szklane powierzchnie. To działa i może działać dobrze, ale wiele osób nie lubi brać mokrej gazety do rąk. Gazeta również nie trzyma się zbyt dobrze, gdy jest mokra. Ale jeśli okaże się, że ręczniki i szmatki nie są dla Ciebie, warto wypróbować gazetę. A jeśli jesteś zadowolony z wyglądu szkła, ale nie z wyglądu Twoich dłoni, możesz po prostu założyć rękawiczki!

Jakie WY macie magiczne sposoby na czyste szyby?

O tym się mówi: Św. pamięci Paweł Królikowski obchodziłby dziś swoje 60 urodziny. Pamięć o nim wciąż jest żywa. Jak wygląda miejsce jego spoczynku

Zerknij tutaj: Wspaniałe wieści dla emerytów. Już czekają ich pieniądze. O co chodzi