Odtwórca roli Kusego w serialu "Ranczo", gdyby żył, obchodziłby dzisiaj, czyli 1 kwietnia swoje 60 urodziny. Prima Aprilis to dla Polaków czas psikusów i dowcipów, ale jego odejście wcale nie było zabawne...

To on reżyserował znany program dla dzieci i młodzieży

Emitowane w latach 1992 - 1999 "Truskawkowe Studio" miało na początku charakter feryjno-wakacyjny, lecz potem okazało się, że edukacyjna forma dla młodzieży zyskała popularność. Pomysłodawcą programu dla młodzieży, a także reżyserem i scenarzystą był Paweł Królikowski, a dzięki jego pogodnej duszy i ogromnej wyobraźni, program był pełen muzyki, kolorów i praktycznej wiedzy, której przekaz miał formę zabawy.


YouTube/TruskawkoweStudio1

Program emitowany był w Regionalnym Oddziale TVP we Wrocławiu dla programu 2 Telewizji Polskiej.

Był pełen wiary w Boga i jego ojcowskie dobro. Był wybitnym aktorem, ale też cudownym ojcem, mężem, bratem, synem i przyjacielem. Potrafił zainspirować i wytłumaczył swoim dzieciom, co jest w życiu najważniejsze. Urodził się w Zduńskiej Woli i to miejsce kochał szczególnie.

Aktywny zawodowo był na tyle długo, by na zawsze wpisac się w historii polskiego kina i szklanego ekranu. Jako aktor, reżyser i scenarzysta, pracował między 1983 rokiem, a 2020 rokiem, który okazał się dla niego ostatnim rokiem życia.

Przeszedł długą drogę w chorobie, która odebrała mu siły, by w kluczowym momencie pozbawić życia. Odchodząc 27 lutego 2020 roku, pozostawił po sobie piękne wspomnienia i wielu ludzi pogrążonych w żałobie i tęsknocie.

Został oznaczony pośmiertnie przez prezydenta Andrzeja Dudę Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi dla kultury polskiej. Spoczął na warszawskim Cmentarzu Wojskowym na Powązkach.

se.pl

O tym się mówi: Elegancki mężczyzna poprosił go o wsparcie finansowe. Gdy dał mu 10 złotych, w sklepie wszyscy go wyśmiali. O co chodzi

Zerknij też tutaj: Kardynał Kazimierz Nycz zasłabł. Kamery uchwyciły ten poruszający moment. Jak teraz czuje się duchowny