Jednak bez względu na to, jak dokładne może być Twoje sprzątanie, utrzymanie świeżego zapachu, gdy pościel była przechowywana w szafie przez jakiś czas, jest wyzwaniem. Detergenty do prania przeszły długą drogę od dawnych czasów.

Utrzymaj świeżość w szafach, jak zaraz po praniu

Wybór detergentów zapachowych obejmuje gamę od lawendy po górskie powietrze i kwiaty ogrodowe. Wybierz swój ulubiony zapach spośród kilku różnych produktów. Podobnie jak nakładanie warstw na zapach przez nałożenie balsamu do ciała przed perfumami, użycie detergentu, kryształków zapachowych, zmiękczaczy w tym samym zapachu pomaga nasycić pościel aromatem, który kochasz.

YT

Przestrzeń do przechowywania może być jedną z najbardziej pożądanych nieruchomości w Twoim domu, ale nie poddawaj się przepełnieniu szafy na bieliznę. Przeciążenie półek w szafach na bieliznę uniemożliwia pościelom korzystanie z cyrkulacji powietrza i może powodować stęchły zapach. Daj pościeli oddychać, a przekonasz się, że dłużej pozostają świeże. Wyłóż półki na bieliznę pachnącym papierem, aby odświeżyć powietrze.

Upewnij się, że pościel jest całkowicie sucha, zanim ją odłożysz. Wystarczy niewielka ilość wilgoci, która może przekształcić się w zatęchły bałagan w ciemnej przestrzeni w szafie. Aby zapobiec zapachowi pleśni, dokładnie wysusz ręczniki i prześcieradła. Jeśli wolisz suszyć pościel na sznurku, szybko ją włóż do suszarki przed schowaniem, aby upewnić się, że jest całkowicie sucha. Suszarka daje również możliwość włożenia arkusza zmiękczającego tkaniny, aby uzyskać dodatkowy zapach.

Trzymaj pościel w rotacji, aby upewnić się, że żaden zestaw ręczników lub prześcieradeł nie spędza zbyt dużo czasu w szafie. Odkładając bieliznę, świeżo wypraną należy przechowywać z tyłu zapasów. W ten sposób na pewno wykorzystasz wszystko w szafie, a nie tylko to, co jest na górze stosu. Możesz obracać według kolorów, aby ułatwić szukanie.

Co o tym sądzicie?

O tym się mówi: Była prezydencka para udała się na odpoczynek na wieś. Paparazzi przyłapali Annę Komorowską. Czym się zajmowała

Zerknij: Jak będzie wyglądała Niedziela Palmowa 2021? Pojawiły się najnowsze wytyczne dotyczące jej obchodzenia