Jak podaje portal "Pikio", rosnąca liczba zakażeń koronawirusem sprawia, że wielu Polaków zadaje sobie pytanie, jak będą wyglądały obchody Niedzieli Palmowej. Wiadomo już, że zdecydowana większość parafii rezygnuje z tradycyjnej procesji. W kościołach będą obowiązywały restrykcje dotyczące ilości wiernych mogących wejść do świątyni.

Niedziela Palmowa w cieniu epidemi

W najbliższą niedzielę, 28 marca będziemy obchodzili Niedzielę Palmową. Rosnąca liczba potwierdzonych przypadków zakażeń wirusem SARS-CoV-2 sprawia, że nadal nie wiadomo, jak będzie wyglądało świętowanie tego ważnego dla katolików dnia rozpoczynającego obchody Wielkiego Tygodnia.

Niedziela Palmowa/ YouTube @Moja Ostrołęka
Niedziela Palmowa/ YouTube @Moja Ostrołęka
Niedziela Palmowa/ YouTube @Moja Ostrołęka

Niestety wciąż jeszcze wiele jest w tej sprawie niewiadomych. Niezależnie od ograniczeń wprowadzonych przez rząd i obowiązujących na terenie całego kraju, każda parafia może wprowadzić własne wytyczne.

Pamiętać musimy o konieczności zasłaniania nosa i ust w trakcie uczestnictwa w nabożeństwach. W kościołach obowiązują limity wiernych, które powinny być w sposób bezwzględny przestrzegane - obecnie jest to jedna osoba na 15 m2. Wierni powinni zachować między sobą co najmniej 1,5 metrowy odstęp.

Limit wiernych mogących uczestniczyć w obrzędach wewnątrz świątyni nie oznacza, że nie będziemy mogli uczestniczyć w obchodach Niedzieli Palmowej. Msze święte transmitowane są w telewizji, radiu, a także za pośrednictwem Internetu.

Kościoły z limitami/ YouTube @Telewizja Braniewo 24
Kościoły z limitami/ YouTube @Telewizja Braniewo 24
Kościoły z limitami/ YouTube @Telewizja Braniewo 24

Jako, że proboszczowie poszczególnych mogą podejmować samodzielnie decyzje w zakresie tego, jak będą wyglądały obchody Niedzieli Palmowej, należy zapoznać się z ogłoszeniami na stronie parafii, do której należymy.

Planujecie wziąć udział w obchodach Niedzieli Palmowej w kościele?

To też może cię zainteresować: Czy czeka nas zamknięcie świątyń? Nieoficjalne informacje o zaostrzeniu restrykcji w kościołach

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Barbara Kurdej-Szatan zaskoczyła fanów szczerym wyznaniem. Aktorka doszła do ważnego wniosku

O tym się mówi: Elżbieta Jaworowicz planuje odejść z TVP? Po tych słowach nie ma już wątpliwości, jaką decyzję podjęła dziennikarka