Kalendarz księżycowy to rosnący trend, ale technika nie jest niczym nowym. Ogrodnicy i rolnicy od wieków stosują ogrodnictwo w fazie księżyca!

Ważne, aby śledzić dokładnie fazy księżyca

A co najważniejsze, jest to dość prosty proces. Według Garden Media Group, ogrodnictwo księżycowe, to „więcej niż tylko faza. Łączenie się z fazami Księżyca wpisuje się w nasze głębokie pragnienie bycia w zgodzie z naturą ”.

Cokolwiek dzieje się w świecie trendów, wszyscy jesteśmy za pracą z rytmami natury.

Co to jest ogrodnictwo według księżyca?

YT

Z tego, co czytamy, wielu z tych obserwatorów trendów jest zdezorientowanych co do idei ogrodnictwa lub sadzenia przez Księżyc. Istnieje różnica między tradycyjnym ogrodnictwem przy Księżycu a ogrodnictwem według astrologicznych „ najlepszych dni ”.

Ogrodnictwo przy Księżycu

Podstawową ideą stojącą za ogrodnictwem księżycowym jest to, że cykle Księżyca wpływają na wzrost roślin. Tak jak przyciąganie grawitacyjne Księżyca powoduje wzrost i spadek pływów, wpływa również na wilgotność gleby. Dlatego mówi się, że nasiona wchłaniają więcej wody podczas pełni i nowiu, kiedy więcej wilgoci dociera do powierzchni gleby.

Powoduje to pęcznienie nasion, co skutkuje lepszym kiełkowaniem i lepiej rozwiniętymi roślinami. Ogrodnictwo fazy księżyca uwzględnia dwa okresy cyklu księżycowym: czas pomiędzy nowiu i pełni Księżyca, a czas pomiędzy Księżyca w pełni i nowiu. Uważa się, że najlepiej sadzić niektóre rodzaje roślin podczas ubywania Księżyca, a inne podczas woskowania.

Na przykład, ubywający księżyc jest między 1, a 6 marca i wówczas możemy sadzić rośliny podziemne, zwłaszcza rośliny korzeniowe Sadzić drzewa, krzewy i byliny. Od 7 do 12 marca mamy powiększający się księżyc i wówczas jest czas na odpoczynek. Unikaj siewu nasion - Zbieraj i przechowuj plony - Nawożenie, przesadzanie - Zniszcz chwasty - Koś trawniki i przycinaj. Rośliny liściaste (zboża, zioła, ogórki) można sadzić między 14, a 21 marca, a owocowe między 22, a 27 marca.

Co o tym sądzicie?

O tym się mówi: Prosty i szybki sposób na wyczyszczenie materaca. Wystarczy zaledwie jeden składnik

Zerknij: Mama odebrała dziecko z przedszkola. Była bardzo zaskoczona kiedy zobaczyła klatkę piersiową swojego dziecka. Tej notatki długo nie zapomni