Jak podaje portal "Newsner", wiele osób w czasie robienia porządków w domu rzadko pamięta o materacach w naszych łóżkach. Często zmieniamy pościel i pamiętamy o jej wietrzeniu, zupełnie zapominając o czyszczeniu materaca. To duży błąd! W końcu w łóżku spędzamy niema 1/3 naszego życia. Jak wyczyścić materac w łatwy i sprawdzony sposób?

Czyszczenie materaca

Materace mogą gromadzić w sobie cakiem sporo brudu. Na szczęście istnieje prosty sposób na pozbycie się z nich wszystkich zanieczyszczeń. Sposób nie wymaga dużych nakładów środków finansowych, ani dużo czasu. Dzięki niemu nasz materac będzie wyglądał jak nowy.

Regularna i częsta zmiana prześcieradeł nie wystarczy, żeby utrzymać materac w czystości. W materac wchłania się nasz pot, nie wspominając już o martwych komórkach naszego naskórka, kurzu i roztoczach, jakie się w nim rozwijają. Na szczęście wszystkie te problemy można rozwiązać jedną prostą sztuczką.

Materac/ YouTube @Uporządkowana

Nieoceniona przy czyszczeniu materaca okazuje się soda oczyszczona. Jest to produkt tani i można go znaleźć praktycznie w każdym sklepie. Do tego kosztuje grosze, a z powodzeniem może zastąpić drogie środki chemiczne.

Soda pomoże pozbyć się bakterii, wirusów i wszystkich innych żyjących w naszych materacach drobnoustrojów. A do tego niezawodnie odświeży nasz materac. Jak to działa?

Czyszczenie materaca sodą

Pierwszą rzeczą, jaką musisz zrobić, jest zdjęcie pościeli i prześcieradła z materaca oraz odkurzenie materaca. Najlepiej zrobić to za pomocą odkurzacza.

Rozsyp na materacu sodę oczyszczoną. Ważne, żeby pokryć nią równomiernie całą powierzchnię materaca.

Czyszczenie materaca sodą/ YouTube @Projekt Natura
Czyszczenie materaca sodą/ YouTube @Projekt Natura
Czyszczenie materaca sodą/ YouTube @Projekt Natura

Sodę oczyszczoną pozostawiamy na materacu przez kilka godzin. W tym czasie soda oczyszczona zdezynfekuje go i zabije wszystkie bakterie.

Ponownie odkurzamy materac, tym razem, żeby za jego pomocą pozbyć się sody oczyszczonej i pozostałości brudu.

Możesz dodać kilka kropel olejku eterycznego. Twój materac wygląda jak nowy!
Jak często zdarza się wam czyścić materac? Macie na to swoje sprawdzone sposoby?

To też może cię zainteresować: Mama odebrała dziecko z przedszkola. Była bardzo zaskoczona kiedy zobaczyła klatkę piersiową swojego dziecka. Tej notatki długo nie zapomni

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Kolejna przepowiednia Krzysztofa Jackowskiego budzi niepokój? Jasnowidz wypowiedział ważne słowa. O co chodzi

O tym się mówi: Historia tej rodziny to gotowy scenariusz na film. Mężczyzna zostawił żonę i dziecko dla teściowej